غذاهای مفید برای کاهش کلسترول خود کدامند؟(۱)

۰۳ بهمن ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای کاهش کلسترول خود کدامند؟(۱)
بیماری قلبی شایع ترین دلیل مرگ در جهان است. افزایش سطح کلسترول - به ویژه LDL بد - با افزایش بیماری عروق کرونر مرتبط است. کلسترول HDL پایین و روغن های چرب بالا علاوه بر این با افزایش خطر مرتبط هستند. روال غذا خوردن شما به خوبی بر کلسترول و سایر عوامل قمار تاثیر می گذارد. در اینجا غذاهایی وجود دارد که به کاهش کلسترول کمک می کنند.

کاهش کلسترول خون:آووکادو

آووکادو یک مکمل برجسته و محصول طبیعی غلیظ است. آنها منبع غنی چربی های تک غیراشباع و فیبر هستند – دو مکملی که به کاهش LDL «وحشتناک» و افزایش کلسترول HDL «بسیار» کمک می کنند.


کاهش کلسترول خون:ماهی چرب 

ماهی های چرب مانند سالمون و ماهی خال مخالی، چشمه های فوق العاده ای از چربی های غیراشباع امگا 3 با زنجیره بلند هستند. امگا 3 با افزایش کلسترول HDL "بسیار" و کاهش تحریک و خطر سکته از سلامت قلب حمایت می کند. ماهی بخش عمده ای از برنامه غذایی مدیترانه ای است که به دلیل مزایای آن بر سلامت قلب بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است.


کاهش کلسترول خون:غلات 

مصرف غلات خطر کاهش بیماری عروق کرونر را به همراه دارد.غلات به دلیل داشتن مواد مغذی، مواد معدنی، مخلوط های گیاهی و فیبر می توانند سلمت قلب را تامین کنند.کاهش کلسترول خون:کاکائو

 شکلات تلخ و کاکائو می توانند کلسترول LDL "بد"  در خون شما در برابر اکسیداسیون محافظت می کنند، که دلیل مهمی برای بیماری عروق کرونر است.


کاهش کلسترول خون:سیر

مطالعات توصیه می‌کنند که سیر فشار گردش خون را در افراد با چربی خون بالا کاهش می‌دهد و ممکن است به کاهش کلسترول کلسترول LDL "بد" کمک کند.