غذاهای مفید برای سلامت دندانها کدامند؟ (۲)

۲۲ دی ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای سلامت دندانها کدامند؟ (۲)

میوه های مفید برای سلامت دندانها:زغال اخته

زغال اخته علاوه بر این، سرشار از پلی فنول است، بسیار شبیه چای، و فوایدی برای تقویت سلولی دارد. زغال اخته به ویژه در ایجاد اختلال در روند تشکیل پلاک قانع کننده است. بهتر است کرن بری تازه داشته باشید تا بسته بندی شده.


 سیفی جات مفید برای سلامت دندانها:پیاز

هنگامی که پیاز خام یا خام خورده می شود، خواص جامد ضد باکتریایی قوی دارد، به ویژه در برابر بخشی از میکروب هایی که باعث ایجاد سوراخ ها و بیماری لثه می شوند. بنابراین، پیاز کمک بسیار خوبی برای سلامت دندان است.


غلات مفید برای سلامت دندانها:گندم کامل

نان سبوس دار و ماکارونی، برنج رنگی خاکی، جو و سایر غلات کامل تصمیمات بهتری هستند زیرا کربوهیدرات های پیچیده ای دارند که به میکروارگانیسم ها مواد مغذی قابل جذب کمتری برای رشد آنها می دهد. علاوه بر این، آنها مکمل های مختلفی را ارائه می دهند که به طور موثر به دندان ها و لثه های شما کمک می کند تا سالم بمانند.


 غذاهای مفید برای سلامت دندانها:شکلات

شکلات بدون شک یک غذای آرامش بخش است. با این حال، بدون محتوای قند افزوده، می‌تواند با نگه داشتن میکروب‌های خاص دهان و جلوگیری از شکل‌گیری پلاک روی دندان‌ها، به جلوگیری از چاله‌ها کمک کند. پلی فنول های موجود در کاکائو، و همچنین انواع خاص موجود در اسپرسو و چای، به طور موثر میکروب های ایجاد کننده گودال را از بین می برند و باعث ایجاد انسداد در بین دندان ها و پلاک می شوند.


غذاهای مفید برای سلامت دندانها:ماهی چرب

ماهی چرب بخش مهمی از نمونه‌های روتین غذا خوردن جامد است، زیرا سرشار از ویتامین D است. این مکمل تقریباً برای هر آرایش بدن ضروری است. با این حال، یکی از مزایای کمتر محبوب آن، ظرفیت آن در کاهش خطر پوسیدگی دندان است.


میوه های مفید برای سلامت دندانها:گریپ فروت و پرتقال

گریپ فروت و پرتقال هر دو حاوی درجات بالایی از اسید ال اسکوربیک هستند که رگ ها و بافت های همبند داخل دهان را تقویت می کند. این حرکت تشدید لثه را که می تواند به نوعی باعث بیماری لثه شود، آسان می کند.


نوشیدنی های مفید برای سلامت دندانها:چای و قهوه

پلی فنول ها دسته بندی از ترکیبات مصنوعی هستند که به طور کلی در بسیاری از انواع مواد غذایی و نوشیدنی های مورد علاقه ما از جمله چای و اسپرسو وجود داردچای سبز و چای سیاه تیره سرشار از پلی فنول هستند.


میوه های مفید برای سلامت دندانها:هویج 

هویج علاوه بر انبوهی از مکمل ها، یکی از حفره های خارق العاده ای است که با سبزیجات مبارزه می کند. هویج حاوی انبوهی از اسید ال اسکوربیک، کلسیم و کراتین است که همگی مزایای دندانی دارند. خوردن هویج جدید علاوه بر این به تمیز کردن دندان های شما کمک می کند - مانند یک مسواک مشخص. هویج وقتی با تف به هم می‌پیوندد، میکروارگانیسم‌های مولد لکه و ذرات غذا را از بین می‌برد.


میوه های مفید برای سلامت دندانها: زغال اخته

زغال اخته یکی از مواد غذایی فوق العاده طبیعی است – اسید ال اسکوربیک، پتاسیم، منگنز، فیبر و تقویت کننده های سلولی را می دهد. تنوع پر جنب و جوش آنها نشانه مناسبی از ماده مغذی آنها است. توت ها برای سلامت دندان ها عالی هستند.


میوه های مفید برای سلامت دندانها: آناناس

آناناس یکی از منابع غذایی اولیه است که حاوی پروتئینی به نام بروملین است. بروملین می تواند به از بین بردن پلاک از لایه بیرونی دندان شما کمک کند و همچنین به عنوان یک لکه بردار می توان از آن استفاده کرد.