غذاهای مفید برای کاهش کلسترول خون کدامند؟(۳)

۰۳ بهمن ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای کاهش کلسترول خون کدامند؟(۳)

کاهش کلسترول خون:کلم پیچ 


یک فنجان کلم پیچ حاوی 4.7 گرم فیبر است.داشتن فیبر بیشتر  در کلم می تواند به کاهش درجات کلسترول و کلسترول LDL کمک کند. همچنین کلم پیچ از نظر عوامل پیشگیری از سرطان بسیار غنی است، برای قلب عالی است و به کاهش تحریک کمک می کند.


کاهش کلسترول خون: توت ها


خوردن انواع توت ها و انگورها، که عمدتاً چشمه های غنی از این ترکیبات گیاهی هستند، می تواند به افزایش HDLو کاهش کلسترول LDL «بد» کمک کند. تمشک قرمز، گیلاس شیرین، زغال اخته و توت فرنگی بیشترین تاثیر را در کاهش کلسترول خون دارد.

کاهش کلسترول خون:حبوبات


حبوبات مجموعه ای از انواع غذای گیاهی است که شامل لوبیا، نخود و عدس می شود. سبزیجات حاوی مقدار زیادی فیبر، مواد معدنی و پروتئین هستند. جایگزینی چند غلات تصفیه شده و گوشت های پخته شده در رژیم غذایی خود با سبزیجات می تواند خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را کاهش دهد.


کاهش کلسترول خون: سیب


خوردن روزانه دو عدد سیب باعث کاهش کلسترول بد خون می شود. سیب حاوی ترکیباتی به نام پلی فنول است که به همین ترتیب ممکن است بر سطح کلسترول تأثیر بگذارد.


کاهش کلسترول خون: موز


فیبر و پتاسیم موجود در موز می تواند کلسترول و فشار گردش خون را کاهش دهد. موز عمدتاً به عنوان یک چشمه مناسب از فیبر حلال شناخته می شود که بدنی محکم و چارچوبی آسیب ناپذیر عالی به فرد می دهد.