کدام مواد غذایی سرشار از آهن هستند؟ (۲)

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ 0 سلامت
کدام مواد غذایی سرشار از آهن هستند؟ (۲)

مواد پروتینی حاوی آهن:گوشت قرمز بدون چربی

گوشت قرمز بدون چربی همچنین منبع خوبی از پروتئین، اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین B12، نیاسین، روی و آهن است. آهن برای نوزادان، دختران نوجوان، زنان باردار، زنان پریود و ورزشکاران استقامتی ضروری است. گوشت قرمز منبع خوبی از پروتئین است و کالری کمتری نسبت به گوشت بدون چربی دارد. گوشت قرمز در میان کسانی که رژیم غذایی کم کالری و کم چرب دارند محبوب است.


مواد غذایی حاوی آهن:شکلات تلخ 

شکلات تلخ سرشار از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، روی، مس و فسفر است. یک تکه روزانه شکلات تلخ علاوه بر سلامت قلب، عملکرد شناختی را نیز تقویت می کند. استرس را کاهش می دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. مصرف شکلات تلخ به شما کمک می کند تا شب بهتر بخوابید زیرا حاوی مواد مغذی ضروری است که به تنظیم ساعت بدن شما کمک می کند. پودر کاکائو: پودر کاکائو سرشار از تئوبرومین است که التهاب را کاهش می دهد و از شما در برابر بیماری های قلبی، سرطان و سایر بیماری ها محافظت می کند.

مواد پروتینی حاوی آهن:سینه بوقلمون 

 بوقلمون جایگزینی برای سایر پروتئین ها برای سلامت قلب است،  برخی ممکن است تعجب کنند که آیا بوقلمون برای کاهش وزن مفید است یا خیر. در مقایسه با گوشت های دیگر، این پرنده یکی از گزینه های بهتر است. گنجاندن بوقلمون در رژیم کاهش وزن به جای هر غذای دیگری می تواند مفید باشد، به خصوص اگر گوشت پرچرب را به نفع بوقلمون کنار بگذارید. 

مواد پروتینی حاوی آهن:تخم مرغ 

تخم مرغ کامل یکی از مغذی ترین مواد غذایی روی کره زمین است و تقریباً تمام مواد مغذی مورد نیاز شما را در مقادیر کم در خود دارد. اگر بیماری قلبی عروقی ندارید و سطح کلسترول خونتان سالم است، روزانه زرده تخم مرغ را مصرف کنید.