آلرژی چگونه می تواند باعث دندان درد شود؟

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0 سلامت
آلرژی چگونه می تواند باعث دندان درد شود؟
بهار زمانی است که بیشتر مردم از دیدن شکوفه‌های گل‌ها هیجان‌زده می‌شوند و آن ژاکت‌ها، روسری‌ها و دستکش‌های زمستانی را در پشت کمد قرار می‌دهند. چه برای رفتن به ساحل هیجان زده باشید، چه برای سفر به یک مکان جدید، یا فقط دوستانی برای باربیکیو داشته باشید، فصل های بهار و تابستان تقریباً همه منتظر آن هستند.
در حالی که اکثر افراد مبتلا به آلرژی می دانند که چگونه علائم رایجی مانند عطسه، خارش بینی و آبریزش چشم را مدیریت کنند، افراد کمی می دانند که گاهی اوقات بین آلرژی و دندان درد ارتباطی وجود دارد. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این دو واقعاً می توانند مرتبط باشند. به خواندن ادامه دهید تا درباره ارتباط بین آلرژی و دندان درد بیشتر بدانید و همچنین بدانید که آلرژی ها ریشه واقعی درد دندان شما هستند.

درد سینوسی

درد سینوسی علامت رایجی است که افراد هنگام آلرژی بهاری سر زشت خود را به سمت عقب می کشند. این درد سینوسی اغلب می تواند شبیه درد دندان باشد زیرا سینوس های ماگزیلاری بسیار نزدیک به دندان های آسیاب بالایی شما قرار دارند.
یک روش برای تعیین اینکه آیا درد سینوس دارید یا درد دندان این است که بفهمید آیا در اطراف مجرای بینی و ناحیه پیشانی خود آسیب دیده اید یا خیر. اگر آن مکان‌ها همراه با دندان‌هایتان درد می‌کنند و احساس می‌کنید که گرفتگی بینی دارید، احتمال زیادی وجود دارد که آلرژی بهاری در محل کار باشد.
اگر به طور معمول مشکلات مرتبط با آلرژی را تجربه نمی کنید، یا هنگام جویدن یا خوردن غذاهای سرد یا گرم درد دارید، باید فوراً به دندانپزشک خود مراجعه کنید. همچنین اگر ظرف چند روز بهبودی پیدا نکردید، باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

دهان خشک

افرادی که در فصل بهار به طور مرتب از مشکلات مربوط به آلرژی رنج می برند، احساس می کنند دهانشان بسیار خشک است. این امر به ویژه در میان افرادی که از تب یونجه رنج می برند و کسانی که مشکلات گرده دارند رایج است.
بزاق دهان شما همچنین برای محافظت از دندان ها در برابر باکتری ها عمل می کند، بنابراین داشتن دهان خشک برای مدت طولانی، به خصوص اگر علائم مرتبط با آلرژی را در طول سال تجربه می کنید، می تواند منجر به پوسیدگی و آسیب دندان شود. تشخیص خشکی دهان و دندان درد با هم سخت است، بنابراین مراجعه به دندانپزشک بهترین راه حل برای اطمینان از رفع پوسیدگی دندان با پر کردن به جای یک روش پیچیده تر و گران تر مانند کانال ریشه است.

گلو درد

اکثر مردم تصور نمی کنند که درد گلو درد ناشی از آلرژی می تواند باعث درد دندان شود، اما این اتفاق گاهی اوقات رخ می دهد. چکه بعد از بینی نیز می تواند باعث شود که احساس کنید دندان هایتان درد می کند.
داشتن گلودرد همچنین می‌تواند باعث شود که غدد لنفاوی شما متورم شده و باعث درد دندان شود. اگر گلودرد در عرض چند روز از بین نرفت، وقت بگذارید و به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

مراجعه به دندان پزشک

اگر برای دندان درد به دندانپزشک خود مراجعه می کنید و مشخص می شود که مربوط به آلرژی است، دندانپزشک شما نیز می تواند داروهایی را برای کاهش درد به شما ارائه دهد. تعیین وقت ملاقات برای ملاقات با دندانپزشک شما همچنین اطمینان حاصل می کند که چکاپ به موقع انجام می شود، بنابراین مطمئناً این یک مزیت اضافی است.