مواد غذایی ضد سرطان سینه کدامند؟تخم مرغ و اسفناج

۲۳ بهمن ۱۴۰۲ 0 آشپزی
مواد غذایی ضد سرطان سینه کدامند؟تخم مرغ و اسفناج

مواد غذایی ضد سرطان:شیرغنی شده با ویتامین D

مطالعات انجام شده بر روی سرطان نشان داد که ویتامین D می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان تا 50 درصد کاهش دهد. مطالعات دیگر نشان می دهد میزان کم ویتامین دی  در خون با افزایش سرعت پیشرفت سرطان سینه  ارتباط دارد. برای جلوگیری از سرطان، صبح می توانید یک لیوان شیر بنوشید.


مواد غذایی ضد سرطان:روغن زیتون

مطالعات نشان می دهد زنانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از روغن زیتون فوق بکر پیروی می کنند، در مقایسه با زنانی که روغن ذرت مصرف می کنند، 68 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند. کارشناسان معتقدند که ترکیبات فنولی ضد التهابی روغن زیتون و اسید اولئیک مسئول مهار رشد سلول های سرطانی هستند.

مواد غذایی ضد سرطان سینه:تخم مرغ 

تخم مرغ مملو از ماده مغذی منحصر به فردی به نام کولین است که نشان داده است کاهش وزن را تسریع می کند و همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. بر اساس مطالعه ای که منتشر شد، زنانی که بیشترین میزان کولین را مصرف می کردند کمترین خطر ابتلا به سرطان سینه را داشتند.

مواد غذایی ضد سرطان سینه:اسفناج 

اسفناج منبع قوی لوتئین و زآگزانتین است، کاروتنوئید(هنگامی که وارد جریان خون می شوند، جذب مواد مغذی را در بدن بالا می برند) که  استفاده از آن  منجر به کاهش 16 درصدی سرطان سینه می شود.

مواد غذایی ضد سرطان سینه:زردچوبه 

مطالعات نشان می دهد که کورکومین ضد التهابی می تواند به جلوگیری از تشکیل سلول های سرطان سینه کمک کند.