آیا چای پیاز به درمان چربی خون کمک می کند؟

۱۲ بهمن ۱۴۰۲ 0 سلامت
آیا چای پیاز به درمان چربی خون کمک می کند؟
 مشکل کلسترول بالا به دلیل سبک زندگی نامناسب و عادات بد غذایی بسیار رایج شده است. خوردن غذاهای چرب و ورزش نکردن همان جایی است که مشکل کلسترول بالا شروع می شود. در این شرایط، چای پیاز می تواند بسیار مفید باشد. چای پیاز برای سلامت قلب بسیار مفید است و به کنترل سطح کلسترول بالا کمک می کند. پیاز دارای فلاونوئیدهایی است که به کاهش لیپوپروتئین با چگالی کم یا مثلاً کلسترول بد کمک می کند.

فواید چای پیاز: کاهش کلسترول بد

چای پیاز برای کلسترول بد مفید است زیرا از تجمع چربی های بد در بدن جلوگیری می کند. نوشیدن آن گرما تولید می کند که به تمیز کردن رگ های خونی کمک می کند. همچنین، کلسترول خوب را افزایش می دهد، که باعث ایجاد مشکلات مربوط به کلسترول بالا نمی شود.


فواید چای پیاز: سالم ماندن رگهای خونی

پیاز حاوی فلاونوئیدها و پلی فنول های خاصی است. هر دوی اینها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و به سلامت رگ های خونی کمک می کنند. آنها برای محافظت از دیواره رگ های خونی در برابر آسیب اکسیداتیو کار می کنند. به این ترتیب، چای پیاز می تواند در کاهش مشکل کلسترول بالا و گردش خون ضعیف مفید باشد.

فواید چای پیاز: سلامت قلب

چای پیاز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیباتی است که با التهاب مبارزه کرده و تری گلیسیرید را کاهش می دهد. همچنین، آنها به کاهش سطح کلسترول کمک می کنند که بیشتر خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. خواص ضد التهابی آن به کاهش فشار خون بالا و جلوگیری از تشکیل لخته های خون کمک می کند.

طرز تهیه چای پیاز 

درست کردن چای پیاز بسیار آسان است. ابتدا یک پیاز را خرد کرده و در 2 لیوان آب بجوشانید تا آب آن نصف شود. سپس کمی عسل و لیمو را در این آب مخلوط کنید. در صورت تمایل کمی نمک اضافه کنید. آن را گرم مصرف کنید.