آیا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود؟

۰۳ آذر ۱۴۰۱ 0 سلامت
آیا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود؟
آیا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود؟چاقی اکنون چندین دهه است که به طور تصاعدی در حال افزایش است و اقدامات برای پیشگیری از آن موفقیت آمیز نبوده است. به همین دلیل رویکردهای جایگزین مبتنی بر تغییرات تغذیه‌ای و رژیم غذایی برای درمان چاقی مورد توجه قرار گرفته است.
فواید سلامتی میوه در چندین مطالعه انجام شده در چند سال گذشته به خوبی ثابت شده است. امروزه مشخص شده است که مصرف میوه ها، از جمله توت فرنگی، چاقی و بیماری های مرتبط با آن مانند دیابت و بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد.
پس چگونه توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود؟ نشان داده شده است که مصرف میوه کامل با کاهش کل انرژی دریافتی به کاهش خطر افزایش وزن طولانی مدت در بزرگسالان کمک می کند. بنابراین اگر از رژیم کاهش وزن پیروی می کنید، حتی توت فرنگی نیز می تواند در دستیابی به هدف موثر باشد.

چرا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود:سرشار از فیبر

فیبر خوب موجود در این میوه ها به کاهش وزن کمک می کند. یک مشت توت فرنگی می تواند برای کاهش چربی شکم مفید باشد. 100 گرم از این میوه حاوی 2 گرم فیبر است. به همین دلیل، خوردن توت فرنگی حس سیری را افزایش می دهد و باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و تاثیرات مفیدی در کاهش وزن دارد. 

چرا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود:کم کالری 

100 گرم از این میوه 32 کالری دارد و به همین دلیل غذای ایده آل برای رژیم لاغری است.

چرا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود:قندپایین

توت فرنگی همچنین باعث کاهش وزن می شود، زیرا در مقایسه با انواع دیگر میوه ها، حاوی قند کمتری است. کاهش قند در رژیم غذایی می‌تواند باعث کاهش وزن شود و به تثبیت هورمون‌های گرسنگی کمک کند و در نتیجه میل به غذا را کاهش دهد.

چرا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود:الاژیک اسید و آنتوسیانین 

اسید الاژیک و آنتوسیانین آنتی اکسیدان های قوی هستند که باعث کاهش وزن می شوند. این دو ترکیب دارای خواص ضد التهابی هستند که به کاهش وزن کمک می کنند. در واقع، التهاب مزمن هورمون های دخیل در کنترل وزن را مسدود می کند. مصرف غذاهای ضد التهابی به بازیابی عملکرد طبیعی هورمون هایی که باعث کاهش وزن می شوند کمک می کند.
آنتوسیانین ها در واقع تولید هورمونی به نام آدیپونکتین را در بدن افزایش می دهند که متابولیسم را تحریک می کند و اشتها را سرکوب می کند.

چرا توت فرنگی باعث کاهش وزن می شود:شاخص گلیسمی پایین 

توت فرنگی همچنین باعث کاهش وزن می شود زیرا شاخص گلیسمی پایینی دارد. غذاهای با شاخص گلیسمی بالا می توانند باعث افزایش قند خون و انسولین شوند و در صورت کاهش سطح قند خون، هوس خوردن غذاهای شیرین بیشتری داشته باشید. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که پیروی از یک رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین می تواند باعث کاهش وزن شود.