فواید تغذیه سالم در سلامتی-۲

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
فواید تغذیه سالم در سلامتی-۲

اهمیت تغدیه سالم:عملکرد دستگاه گوارش 

فرآیند هضم با یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم به آرامی و بدون مانع انجام می شود. تغذیه سالم به بهبود سلامت روده شما کمک می کند. خوردن مواد غذایی با فیبر بالا همچنین به بهبود سلامت دستگاه گوارش شما کمک می کند.
فواید تغذیه سالم

اهمیت تغدیه سالم:افزایش سیستم ایمنی بدن

تغذیه سالم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. کودکانی که به طور منظم از رژیم غذایی مغذی استفاده می کنند، رشد می کنند به افراد قوی با سیستم ایمنی قوی تبدیل می شوند. خوردن غذای مغذی باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش تری گلیسیرید ناسالم می شود. رژیم غذایی مضر خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت و سایر بیماری ها را افزایش می دهد.
افزایش سیستم ایمنی بدن با تغذیه سالم

اهمیت تغدیه سالم:کاهش پوسیدگی های دندان

ویتامین‌های و  آنتی‌اکسیدان موجود در میوه‌ها و سبزیجات علاوه بر محافظت از لثه در برابر آسیب و عفونت باکتریایی به داشتن دندانهای سالم کمک می کند.

اهمیت تغدیه سالم:سلامتی پوست 

مصرف مداوم غذاهای ناسالم مانند فست فود و سایر مواد زائد می تواند منجر به آکنه های شدید شود. آکنه ناشی از چربی، قند بالا و کربوهیدرات های تصفیه شده در رژیم غذایی است. برای جلوگیری از این امر، مواد غذایی سرشار از پروتئین، آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم مصرف می شود.
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم:کاهش استرس

یک رژیم غذایی متعادل به بدن کمک می کند تا انرژی اضافی مورد نیاز برای مقابله و مقابله با استرس را تامین کند. "فعالیتهای استرس زا" باعث می شود که ما بدون توجه فقط غذا بخوریم و این باعث افزایش وزن و چربیهای غیر لازم برای بدن ما می شود. غذاهایی مانند چای سیاه، تخم مرغ، کنگر فرنگی و غیره به کاهش استرس کمک می کنند.