غذاهای مفید برای کاهش وزن-۴

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای کاهش وزن-۴

رژیم غذایی کاهش وزن:میوه ها

نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد که افراد از میوه‌های موجود در رژیم غذایی خود بسیار سالم‌تر از افرادی هستند که میوه نمی‌خورند.  اگر افراد نسبت به فروکتوز (قند میوه) حساسیت دارند و یا از رژیم کتوژنیک استفاده می کنند، باید از مصرف میوه ها خودداری کنند. اما به طور کلی میوه ها می توانند با کیفیت علاوه بر رژیم کاهش وزن باشند.
رژیم غذایی کاهش وزن

رژیم غذایی کاهش وزن:گریپ فروت 

تنها میوه ای که توجه بقیه را جلب می کند گریپ فروت است که از آن می توان برای کاهش وزن استفاده کرد. اما مشکل مصرف گریپ فروت به صورت مداوم این است که مقاومت به انسولین را کاهش می دهد و ناهنجاری متابولیک ایجاد می کند که منجر به بیماری های مزمن مختلف می شود.
رژیم غذایی کاهش وزن

رژیم غذایی کاهش وزن:دانه های چیا

این دانه ها یکی از دوستانه ترین مواد غذایی کاهش وزن هستند. آنها حاوی کربوهیدرات کم و بهترین فیبر هستند. خاصیت ویژه این دانه این است که ده برابر وزن خود آب را جذب می کند. این دانه ها در معده ما گسترش می یابند که باعث می شوند اشتها کاهش یابد. این دانه ها  به طور قابل توجهی به کاهش وزن کمک می کند.
کاهش وزن

رژیم غذایی کاهش وزن:روغن نارگیل

هر چربی به یک اندازه ایجاد نشده است. دارای اسیدهای چرب بالایی به نام MCT (تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط) است. در مقایسه با سایر چربی ها به سرعت سیری را افزایش می دهد.
رژیم غذایی کاهش وزن