روزانه چه مقدار کالری دریافت کنیم؟

۰۱ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
روزانه چه مقدار کالری دریافت کنیم؟
وقتی صحبت از کاهش وزن یا حفظ سلامتی شما می شود، پاسخ به یکی از به ظاهر ساده ترین سوالات اغلب چالش برانگیز است: چند کالری باید در روز بخوریم؟ دانستن این عدد برای بدن و سبک زندگی خاص شما برای کمک به حفظ وزن سالم و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مهم است.
در اینجا، ما نگاهی دقیق‌تر به انرژی می‌اندازیم که بدن شما را تامین می‌کند و به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که برای حفظ سلامتی چه مقدار کالری باید در روز بخورید. ما همچنین راه‌های موثری را بررسی می‌کنیم که می‌توانید کالری بیشتری در طول روز بسوزانید، حتی زمانی که سر کار هستید.

کالری چیست؟

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: کالری دقیقاً چیست؟ اساساً کالری ها واحدهایی از انرژی هستند که بدن ما به آن نیاز دارد. با مصرف کالری از غذا و نوشیدنی، بدن ما قادر به رشد و فعال ماندن است. کالری ها سوختی هستند که بدن شما هنگام ورزش کردن، انجام یک ورزش یا صرفاً عملکرد در طول روز می سوزاند. در حالی که این روزها ممکن است کالری ها شهرت بدی داشته باشند، به خصوص که چاقی به یک موضوع بهداشت عمومی عمومی تبدیل شده است، کالری ها مواد بدی نیستند. در واقع، ما برای زنده ماندن به کالری نیاز داریم. در عوض، افراد باید در مصرف کالری بیش از حد (مخصوصاً اگر فعال نیستند) و مصرف کالری هایی که تغذیه کافی برای بدن ندارند محتاط باشند.
بنابراین، بله، کالری ها دوستان شما هستند نه دشمن. اما البته، هر کالری یکسان نیست. در مورد انواع کالری‌هایی که مصرف می‌کنید هوشمند باشید تا نوع سوخت مناسبی را که برای رشد و عملکرد به بدنتان نیاز دارد، بدهید. در رژیم غذایی روزانه خود، سعی کنید بیشترین کالری خود را از غذاهای کامل از جمله سبزیجات و میوه، گوشت بدون چربی، آجیل و غلات کامل مصرف کنید. متعادل کردن این نوع غذاها راهی مطمئن برای حفظ سلامتی به خصوص با افزایش سن است. همچنین باید سعی کنید از کالری‌های خالی که از نظر تغذیه به بدن شما کمک زیادی نمی‌کنند، مانند کالری‌های موجود در غذاهای بسیار فرآوری شده، غذاهای ناسالم و غذاهای جراحی مانند آب نبات، نوشابه یا بسیاری از غلات صبحانه معمولی، اجتناب کنید.

مقدار کالری دریافتی در هر روز

هنگامی که رژیم می گیرید یا صرفاً برای حفظ سلامتی و وزن سالم کار می کنید، یکی از رایج ترین سؤالات به یک عدد مربوط می شود. چند کالری باید در روز بخورم؟ در حالی که به ظاهر ساده است، اما در واقع یک سوال نسبتاً پیچیده است زیرا پاسخ آن برای هر فرد منحصر به فرد است. میزان کالری دریافتی شما در روز به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند سطح فعالیت، سن، اندازه و نوع بدن و سلامت و تندرستی کلی شما.
با این حال، دستورالعمل هایی وجود دارد که می تواند به شما در تعیین نیازهای کالری خود کمک کند. به طور کلی، دستورالعمل های رژیم غذایی نشان می دهد که افراد بین 1600 تا 3000 کالری در روز مصرف می کنند. البته، این محدوده نسبتاً گسترده است زیرا کالری دریافتی شما به متغیرهای زیادی مانند وزن، سطح فعالیت و اهداف تغذیه شما بستگی دارد.

چرا سوزاندن کالری در طول روز مهم است؟

بر کسی پوشیده نیست که زندگی ما روز به روز شلوغ تر می شود. شعبده بازی خانواده، دوستان، و حرفه شما، چه کسی واقعاً زمان دارد تا به طور منظم به باشگاه برود؟ در حالی که ممکن است پرش از ورزشگاه یا دویدن صبحگاهی آسان باشد، سوزاندن کالری در طول روز باید در اولویت قرار گیرد. از آنجایی که بسیاری از ما در نهایت به مشاغل اداری می پردازیم که فعالیت بدنی بسیار کمی دارند، باید راه هایی برای سوزاندن کالری به تدریج در طول روز پیدا کنیم. در واقع، عدم انجام این کار می تواند به این معنی باشد که سلامت کلی شما در خطر است.
با گذشت زمان، کالری اضافی ایجاد می شود و به اضافه وزن تبدیل می شود. هنگامی که این میزان به سطح چاقی می رسد، مشکلات سلامتی مختلفی ممکن است ایجاد شود، از جمله:
 • دیابت نوع 2
 • فشار خون بالا
 • آرتروز
 • سطح کلسترول بالا
 • سکته
 • بیماری قلب و عروقی
 • درد کلی بدن
 • تحرک ضعیف
 • مسائل مربوط به سلامت روان
 • خطر ابتلا به برخی سرطان ها بیشتر است
 • کاهش امید به زندگی 

در روز چند کالری باید مصرف کنم؟

ما برای زندگی به کالری نیاز داریم، اما البته زیاده روی یک چیز خوب همیشه می تواند مشکل ساز باشد. همانطور که ما در حال گذار به زندگی کم تحرک هستیم و خود را در محاصره گزینه های غذایی زیادی می بینیم (که بسیاری از آنها سالم ترین نیستند)، مصرف بیش از حد کالری به یک مسئله رایج سلامت عمومی تبدیل شده است. انجام این کار، در طول زمان، می‌تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی، از جمله افزایش خطر ابتلا به دیابت، چاقی، سکته، گردش خون ضعیف و حتی طول عمر کوتاه‌تر شود. بنابراین، دانستن میزان کالری مصرفی در روز (و نوع کالری) برای هر فردی مهم است.