آیا کلم بروکلی خاصیت ضد افسردگی دارد؟

۲۹ دی ۱۴۰۱ 0 سلامت
آیا کلم بروکلی خاصیت ضد افسردگی دارد؟
می دانید که سبزیجات برای سلامتی شما مفید هستند. اما آیا می دانستید که آنها برای خلق و خوی شما نیز مفید هستند؟مطالعه جدیدی که توسط محققان نشان داد که خوردن میوه و سبزیجات با داشتن انرژی بیشتر در زندگی روزمره مرتبط است.
این مطالعه 405 بزرگسال جوان را به مدت 13 روز مورد بررسی قرار داد و نشان داد شرکت‌کنندگانی که میوه و سبزیجاتی همچون کلم بروکلی بیشتری می‌خوردند، سطوح بالاتری از شادی، کنجکاوی و خلاقیت را تجربه می کردند.حتی قابل توجه تر، شرکت کنندگان در روزهای خاصی که بیشترین میوه و سبزیجات را می خوردند، در تمام این معیارها امتیاز بالاتری کسب می کردند.
محققان خاطرنشان می کنند که این غذاها حاوی سطوح بالاتری از ویتامین C هستند که یک عامل کمکی مهم در تولید دوپامین به حساب می آید.. دوپامین انتقال دهنده عصبی است که زمینه ساز انگیزه است و تعامل را تقویت می کند.
علاوه بر این، محققان خاطرنشان می کنند: آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجاتی همچون کلم بروکلی التهاب بدن را کاهش می دهند، که در برابر افسردگی محافظت می کند.
شاید دفعه بعد که احساس ضعف کردید، به جای اینکه یک  کیک یا تنقلات بخورید ، بهتر است به سراغ خوردن سبزیجاتی مثل کلم بروکلی و گل کلم بروید.