کدام غذاها برای قلب مفیدند؟

۲۲ دی ۱۴۰۱ 0 سلامت
کدام غذاها برای قلب مفیدند؟
یک رژیم غذایی سالم و غنی از غذاهای غنی از مواد مغذی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به گرفتگی عروق کمک کند. شریان ها اساسا رگ های خونی هستند که خون غنی از اکسیژن را در سراسر بدن شما حمل می کنند. طبق تحقیقات، گنجاندن غذاهایی مانند ماهی و سبزیجات چلیپایی در رژیم غذایی شما می تواند راهی عالی برای جلوگیری از تصلب شرایین باشد. در اینجا 20 ماده غذایی وجود دارد که به تمیز نگه داشتن رگ ها کمک می کند.

کدام دانه ها برای قلب مفیدند؟ دانه کتان

دانه‌های کتان نیز منبع مناسبی برای کاهش امگا ۳ گیاهی در کنار فیبر و ترکیبات گیاهی تقویت‌کننده سلولی به نام لیگنان هستند. مصرف منظم بذر کتان با کاهش سطح گلوکز و انسولین و افزایش بیشتر آگاهی نسبت به انسولین در میان افراد چاق و چاق مبتلا به پیش دیابت مرتبط است.


کدام میوه ها برای قلب مفیدند؟توت ها

توت سیاه، تمشک، زغال اخته و توت فرنگی به طور ناگهانی در مورد سلامت رگ های خونی ظاهر می شوند. این محصولات ارگانیک با رنگ عمیق پر از پلی فنل تشدید کننده هستند که اثرات مواد جامد و پیشگیری از سرطان را کاهش می دهد. به دلیل این مخلوط ها، استفاده از توت با افزایش کلسترول LDL، نبض و حتی کنترل گلوکز مرتبط است - که همگی به شفاف و سالم نگه داشتن رگ ها کمک می کنند.


کدام حبوبات برای قلب مفیدند؟لوبیا

لوبیا سرشار از فیبر است و به دلیل مزایای پزشکی قلب قابل توجه است. خوردن انواع غذاهای غنی از فیبر مانند لوبیا برای جلوگیری از تصلب شرایین اساسی است.
خوردن لوبیا روشی فوق‌العاده برای حفظ سطح کلسترول در محدوده‌های مناسب است و متعاقباً قمار مجاری مسدود شده را کاهش می‌دهد. تحقیقات بسیاری نشان داده اند که خوردن لوبیا به طور کلی می تواند سطح کلسترول LDL را کاهش دهد.

 کدام غذاها برای قلب مفیدند؟ماهی چرب

ماهی با مکمل های اساسی، از جمله چربی های امگا 3، انباشته شده است. خوردن ماهی غنی از امگا 3 ممکن است به کاهش قمار آترواسکلروز کمک کند. کنسانتره‌هایی که نشان می‌دهند امگا 3 به کاهش خروج اتم‌های سلولی کمک می‌کند، پروتئین‌هایی که به سلول‌ها اجازه می‌دهند به یکدیگر و عناصر محیطی خود بچسبند. بدن شما با توجه به تحریک، ذرات گیره سلولی را تخلیه می کند و این ذرات محرک اصلی در پشت شریان های متوقف شده هستند.


کدام روغن ها برای قلب مفیدند؟وغن زیتون فوق بکر

مصرف بیشتر روغن زیتون با کاهش خطر مرگ و موارد قلبی عروقی مانند نارسایی عروق کرونر و سکته مرتبط است. این یک چشمه غنی از چربی های غیراشباع تک غیر اشباع (MUFAs) و ترکیبات تقویت کننده سلول های پلی فنل است. پلی فنول های روغن زیتون بکر اضافی به کاهش تحریک، کاهش تجمع پلاکتی، جلوگیری از اکسیداسیون LDL و کاهش فشار گردش خون کمک می کند.


کدام سیفی جات برای قلب مفیدند؟گوجه فرنگی

گوجه فرنگی و اقلام گوجه فرنگی حاوی شدت گیاه هستند که ممکن است به ویژه برای کاهش پیشرفت آترواسکلروز مفید باشد. کنسانتره‌هایی که نشان می‌دهند مصرف گوجه‌فرنگی‌های غنی از لیکوپن ممکن است به کاهش تشدید، حمایت از کلسترول HDL و کاهش قمار بیماری عروق کرونر کمک کند. تلفیق گوجه فرنگی پخته شده با روغن زیتون ممکن است بهترین تضمین را در برابر مسیرهای عرضه مسدود شده ارائه دهد.


کدام سبزیجات برای قلب مفیدند؟آووکادو

آووکادو یک یا دو پانچ برای پاک کردن مجراهای شما ارسال می کند. مانند روغن زیتون، آووکادو حاوی انبوهی از MUFA های متعادل کننده گلوکز و افزایش دهنده کلسترول است. اما در عین حال، آنها یک چشمه خیره کننده از فیبر هستند. اگرچه مصرف چربی غوطه‌ور می‌تواند کلسترول LDL را افزایش دهد، اما معمولاً ذرات LDL بزرگ‌تری را ایجاد می‌کند که تمایل کمتری به چسبیدن به دیواره‌های سیاهرگی دارند و آسیب بیشتری نسبت به ذرات غلیظ LDL ایجاد می‌کنند.


کدام سیفی جات برای قلب مفیدند؟پیاز

پیاز برای نوع آلیوم ضروری است و به مزایای پزشکی مختلفی مرتبط است. تحقیقات نشان داده است که یک غذای معمولی در این سبزیجات مورد علاقه ممکن است از راهروها محافظت کند. پیاز حاوی گوگرد تشدید کننده است که ممکن است به جلوگیری از تحریک وریدها، سرکوب جمع شدن پلاکت ها در خون و افزایش دسترسی به اکسید نیتریک کمک کند. این تأثیرات ممکن است به ایجاد سلامت مجرای و شریان‌ها کمک کند.


کدام ادویجات برای قلب مفیدند؟

ادویه جات ترشی جات، از جمله زنجبیل، فلفل، خورش، و دارچین، ممکن است به محافظت در برابر غذاهای مسدود کننده کمک کند. این طعم‌ها و طعم‌های مختلف خواص آرام‌بخشی دارند و ممکن است به جستجوی انقلابیون آزاد، افزایش بیشتر سطح چربی خون و کاهش تجمع پلاکت‌ها در خون کمک کنند.


کدام سبزیجات برای قلب مفیدند؟ اسفناج

اسفناج و سایر سبزی های مخلوط منبع خوبی از نیترات های رژیمی هستند که با کمک به ایجاد NO، رگ ها و رگ های برازنده و آزاد را پشتیبانی می کند. علاوه بر این، سبزیجات سالاد حاوی فیبر و طیف وسیعی از ریزمغذی‌ها از جمله فولات هستند. فولات با کاهش سطح آمینو خورنده، نقش مهمی در سلامت قلب و عروق دارد.