غذاهای مفید برای سلامت دندانها کدامند؟ (۱)

۲۲ دی ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای سلامت دندانها کدامند؟ (۱)
تضاد بین یک پوزخند صوتی و مراجعه منظم به متخصص دندانپزشکی با روتین غذا خوردن شما ارتباط زیادی دارد. در واقع، حتی با یک برنامه پاکیزگی دهان و دندان مناسب، حفظ سلامت دندان ها در طولانی مدت می تواند چالش برانگیز باشد. خوردن منابع غذایی غنی از مکمل های مختلف از همه دسته های تغذیه ای باعث پیشرفت دندان ها و لثه ها می شود. در اینجا خلاصه ای از 20 منبع غذایی است که به حفظ سلامت دندان کمک می کند.

میوه های مفید برای دندان:کیوی

کیوی ها محصولات طبیعی هستند که دارای گروه بسیار بالایی از اسید ال اسکوربیک هستند. اسید ال اسکوربیک با گسترش ایجاد پلاکت هایی که موجودات آلی مینیاتوری ناشناخته را از بین می برد، مقاومت را افزایش می دهد. این تاثیرات منجر به ایجاد انسداد بیشتر در برابر بیماری ها در سراسر بدن، از جمله پوسیدگی دندان می شود.
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟

میوه های مفید برای دندان:سیب زمینی

سیب زمینی حاوی بخش جامدی از ویتامین A است که به حفظ لایه های مخاطی و بافت ظریف لثه کمک می کند. این ماده مغذی نیز برای همگام شدن با پروتئین کراتین، متخصصی که باعث پیشرفت لاک دندان می شود، حیاتی است.
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

سبزی مفید برای دندان:سیر

شاید سیر راهی برای نفس تازه نباشد. با این وجود، آلیسین موجود در سیر دارای خواص ضد میکروبی جامد است که می تواند به مبارزه با پوسیدگی دندان و به ویژه بیماری پریودنتال کمک کند.

چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

میوه های مفید برای دندان: توت فرنگی

ما می دانیم که اسید ال اسکوربیک به دلیل خواص تقویت کننده سلولی و رشد و تثبیت بافت ها در تمام قسمت های بدن شما برای بدن عالی است. این برای دندان ها نیز صادق است. کلاژن موجود در عاج دندان به اسید ال اسکوربیک متکی است تا از طریق پیوند با همبستگی و ساخت خود هماهنگ باشد. توت فرنگی مملو از اسید ال اسکوربیک، عوامل پیشگیری از سرطان و خورنده مالیک است که می تواند دندان های شما را درخشان کند.

چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

سبزی های مفید برای دندان: کلم بروکلی

شاید شما کلم بروکلی را دوست نداشته باشید، اما بیشتر به کلم بروکلی جدید فکر کنید، نه فقط مقدار زیادی اسید ال اسکوربیک و K - که برای سلامت استخوان ها و انعقاد مناسب خون مهم هستند - آنها علاوه بر این پاک کننده دندان هستند!
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

دانه های مفید برای دندان

آجیل سرشار از مزایای پزشکی برای دندان شما است. آنها مملو از اجزای مهم مختلفی مانند کلسیم و فسفر هستند. به خصوص آجیل برزیلی، بادام و بادام هندی ارزشمند هستند که به مبارزه با میکروب هایی که منجر به پوسیدگی دندان می شوند کمک می کنند. به عنوان مثال، بادام زمینی برای کلسیم و ویتامین D باورنکردنی است و بادام مقادیر قابل توجهی کلسیم دارد که برای لثه ها و دندان ها مفید است.

چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

غذاهای مفید برای دندان: لبنیات

پنیرچدار یکی از برجسته ترین انواع غذایی برای داشتن دندان های خوب است. برای شروع، قند کم و کلسیم بالایی دارد. حاوی کازئین است که پروتئینی است که به ویژه برای تقویت روکش دندان مفید است. چدار سرشار از کلسیم است که برای حفظ ضخامت استخوان بسیار مهم است. چدار همچنین دارای محتوای فسفات بالایی است که به تعادل سطح pH در دهان کمک می کند و به حفظ روکش دندان کمک می کند.
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

سبزی های مفید برای دندان:سبزی های برگ دار

 سبزیجات سالاد سرشار از کلسیم، فولیک خورنده، و مواد مغذی و مواد معدنی قابل توجهی هستند که دندان‌ها و لثه‌های شما دوست دارند. سبزی های ترد جدید در بشقاب هایی از سبزیجات مخلوط و ساندویچ به تمیز کردن دندان های شما کمک می کند.
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟

میوه های مفید برای دندان: سیب

خوردن سیب یا سایر محصولات طبیعی پیچیده می‌تواند به تمیز کردن دندان‌ها و افزایش ترشح بزاق کمک کند، که می‌تواند مرکبات و اسید مالیک رها شده در دهان را از بین ببرد. این به این دلیل است که گاز گرفتن سطح سیخ دار سیب لثه های شما را تقویت می کند، ارگانیسم های میکروسکوپی ایجاد کننده افسردگی را بیشتر کاهش می دهد و جریان تف را گسترش می دهد.

چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>

غذاهای مفید برای دندان: گوشت

بیشتر گوشت ها مهم ترین مکمل های ذکر شده در بالا را ارائه می دهند و گاز گرفتن گوشت باعث ایجاد تف می شود. همچنین، بزاق بیشتر مفید است، زیرا خورندگی را در دهان کاهش می دهد و ذرات غذا را که منجر به پوسیدگی دندان می شود، از بین می برد. گوشت قرمز و گوشت اندام به ویژه مفید هستند.
چه غذاهایی برای دندان مفید هستند؟>