آیا سیر برای قلب مفید است؟

۲۰ آذر ۱۴۰۱ 0 سلامت
آیا سیر برای قلب مفید است؟
سیر به دلیل خواص درمانی قدرتمندی که دارد، یکی از بهترین غذاها برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها محسوب می شود. به ویژه آخرین مطالعات نشان می دهد که سیر برای قلب مفید است.
در سال‌های اخیر، اپیدمی بیماری‌های قلبی عروقی با سرعت نگران‌کننده‌ای در سراسر جهان در حال رشد بوده است. بیماری قلبی یکی از علل اصلی مرگ و میر است و 30 درصد از کل مرگ و میرها در سراسر جهان را تشکیل می دهد.
آترواسکلروز و فشار خون بالا در کنار سیگار کشیدن، چاقی و کم تحرکی از عوامل خطر اصلی محسوب می شوند که منجر به روند رو به رشد این تهدید جدی می شود. دانستن اینکه سیر برای قلب مفید است، خبر آرامش بخش است و ما را ترغیب کند که مرتباً آن را در رژیم غذایی خود قرار دهیم.
همچنین باید گفت که در این عصر پیشرفت سریع فناوری پزشکی، فرآورده های گیاهی محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است.غذاهای کاربردی گیاهی مانند سیر در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند. اعتقاد بر این است که این مواد طبیعی پتانسیل کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف قلبی عروقی را دارند.

سیر برای قلب مفید است 

سیر همیشه نقش مهمی در رژیم غذایی و دارویی در تاریخ بشر داشته است. قرن هاست که این سبزی و فرآورده های آن در تمام نقاط جهان مصرف می شده است.
در سال های اخیر سیر به دلیل نقش بالقوه ای که در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی دارد مورد توجه قرار گرفته است.
شواهد به دست آمده از مطالعات متعدد نشان می دهد که سیر برای قلب مفید است. این سبزی گرانبها از طریق مکانیسم های مختلفی برای ایجاد اثرات مفید برای قلب عمل می کند. از جمله این موارد می توان به کاهش لیپیدهای سرم و سطح فشار خون، مهار تجمع پلاکتی و افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی فیبرینولیتیک اشاره کرد.

سیر و فشار خون بالا

همانطور که می دانیم فشار خون بالا یک عامل خطر مهم برای بیماری های قلبی عروقی است. تا به امروز، تخمین زده می شود که بیش از یک میلیارد نفر تحت تأثیر این مشکل قرار دارند و تا سال 2025، انتظار می رود تعداد مبتلایان به فشار خون به 1.6 میلیارد نفر افزایش یابد. 
در مطالعات نشان داده شده است که مصرف منظم سیر فشار خون را کنترل می کند. تحقیقات علمی گزارش می دهد که این خاصیت به تولید سولفید هیدروژن و محتوای آلیسین مربوط می شود. 
سیر به عنوان یک داروی طبیعی برای کاهش فشار خون توسط بسیاری از مردم در سراسر جهان استفاده می شود. طبق یک نظرسنجی، حدود 29 درصد از مردم از سیر برای کنترل فشار خون استفاده می کنند.