خواص رزماری برای پوست

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
خواص رزماری برای پوست
کسانی که با دنیای آشپزی آشنا هستند می دانند که رزماری در مورد چاشنی و تزئین بشقاب ها بسیار محبوب است. این سبزی که بوی معطری شبیه به کاج و نعناع دارد، مدت‌هاست که میز شام را زیبا کرده است. با این حال، آیا می دانستید رزماری چیزی فراتر از یک گیاه آشپزی است؟ فواید طبیعی رزماری برای سلامتی از تسکین دردهای بدن تا تحریک رشد مو متغیر است. ناگفته نماند، رزماری مملو از مواد مغذی است که بدن ما برای عملکرد به آن نیاز دارد.

خواص رزماری:موی زیبا

ظاهر فیزیکی ما را منحصر به فرد می کند. درست مانند رنگ چشم و رنگ پوست ماو. برای اینکه موهایتان سالم و پر به نظر برسید، سعی کنید مقداری رزماری را با چاشنی غذاهایتان یا حتی نوشیدن آن با آب داغ به رژیم غذایی خود اضافه کنید. روغن های موجود در برگ ها به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی از پوست سر در برابر باکتری های مضری که بر فولیکول های مو تأثیر منفی می گذارند محافظت می کند و پوست سر شما را سالم نگه می دارد و موهای شما را درخشان می کند. چند رشته خاکستری؟ نگران نباشید - رزماری همچنین می تواند از سفید شدن زودرس جلوگیری کند.

خواص رزماری:رشد مو

روغن رزماری توانایی بهبود گردش خون و تحریک رشد عصبی در پوست سر را دارد که می تواند به انواع مشکلات مو از جمله ریزش مو کمک کند. مطالعات نشان می دهد که روغن موجود در رزماری بهتر از برخی از داروهای آلوپسی عمل می کند. رزماری با جلوگیری از چربی اضافی روی پوست سر، به تمیز و سالم ماندن پوست این ناحیه کمک می کند که به نوبه خود تلاش فولیکول های مو را تسهیل می کند.

خواص رزماری:محافظ پوست

خورشید هم زیباست و هم قدرتمند. گیاهان و حیوانات برای کمک به چرخه غذا به پرتوهای گرم متکی هستند. با این حال، آفتاب بیش از حد می تواند مضر باشد و باعث ناراحتی پوستی شود که می تواند منجر به شرایط شدیدی مانند سرطان شود. رزماری می تواند خواص گیاهی مغذی خود را به پوست بدهد. رزماری دقیقاً مانند مو، همان ضدعفونی‌کننده طبیعی پوست را ارائه می‌کند و از آسیب‌های ناشی از آفتاب و رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند. با جوش های سرسخت و آکنه مقابله می کنید؟ رزماری حتی دارای خواص ضد التهابی طبیعی است که به جلوگیری از قرمزی کمک می کند.


خواص رزماری:کاهش استرس 

ثابت شده است که رزماری به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. می توانید اسانس رزماری را پخش کنید و اثر آرام بخشی روی بدن شما خواهد داشت. همچنین دارای خواص ضد افسردگی است. 


خواص رزماری:کاهش بوی بد

ما به عنوان انسان های زنده و نفس گیر، با معجونی از بوی بدن خود می آییم. افزودن آن به آب داغ یک دهانشویه طبیعی قدرتمند می سازد که باکتری های مسئول بوی بد دهان را از بین می برد. رایحه تازه رزماری همچنین می تواند به عنوان یک دئودورانت طبیعی عمل کند و برای افرادی که به دنبال محصولات بدن طبیعی و بدون مواد شیمیایی هستند عالی است.


خواص رزماری:تقویت کننده ایمنی 

رزماری دارای سه جزء فعال است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند: ضد التهاب، آنتی اکسیدان و ضد سرطان. رزماری می تواند به شما کمک کند تا در طول سال که سرماخوردگی و آنفولانزا شایع است، از بیمار شدن جلوگیری کنید. می توانید رزماری را به چای اضافه کنید، به خصوص اگر احساس سرما می کنید. رزماری همچنین ممکن است به کاهش سرفه و تجمع بلغم در سیستم تنفسی در هنگام بیماری کمک کند.