فواید تغذیه در سلامتی-۳

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
فواید تغذیه در سلامتی-۳

اهمیت تغدیه سالم:افزایش بهره وری

حفظ سطح گلوکز ثابت در طول روز ضروری است تا حداکثر بهره وری داشته باشید. برای انجام این کار، خوردن وعده های غذایی کوچک در طول روز برای بالا نگه داشتن سطح انرژی مفید است. وعده های غذایی حاوی کربوهیدرات ها، پروتئین ها، میوه ها، سبزیجات و غیره یک اجبار برای داشتن مولد در طول روز هستند.

اهمیت تغدیه سالم:به چرخه شبانه روزی کمک می کند

"چرخه شبانه روزی" ساعت درونی بدن ما است. به ما می گوید چه زمانی بخوریم، بخوابیم و بیدار شویم. هماهنگ کردن وعده های غذایی با ریتم شبانه روزی به کاهش وزن کمک می کند، خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد و برای سلامت کلی مفید است. غذای حاوی پروتئین، فیبر بالا و کربوهیدرات های با کیفیت به چرخه شبانه روزی کمک می کند.

اهمیت تغدیه سالم:کاهش خطر ابتلا به سرطان

یک رژیم غذایی ایده آل می تواند خطر ابتلا به سرطان را تا 80 درصد کاهش دهد. همچنین می تواند به شانس شما برای بهبودی از سرطان کمک کند. مصرف مواد غذایی پر از قند و کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد. اضافه وزن نیز می تواند شانس شما را افزایش دهد. برخی از غذاها مانند سبزیجات، میوه ها، دانه های کتان و ادویه هایی مانند زردچوبه، لوبیا و حبوبات دارای خواص مقاوم در برابر سرطان هستند.
رژیم غذایی سالم

اهمیت تغدیه سالم:داشتن روحیه ای پرانرژی

 یک رژیم غذایی متعادل باعث ایجاد روحیه بهتر می شود. مراکز لذت مغز را تحریک می کند و ذهنیت بالا را تشویق می کند. خوردن سالم قند خون را تثبیت می کند که به نوبه خود خلق و خوی شما را حفظ می کند. سه وعده غذایی در روز شامل پروتئین، سبزیجات، قند کم، چربی های رژیمی و مقدار مناسب آب برای حفظ خلق و خوی ایده آل است.
رژیم غذایی مناسب

اهمیت تغدیه سالم:سلامت مغز را افزایش می دهد

 مغز ما با یک رژیم غذایی متعادل سوخت می کند. تغذیه سالم نه تنها حافظه فرد را بهبود می بخشد، بلکه سلامت روانی فرد را نیز بهبود می بخشد. غذای سالم در رژیم غذایی کودکان در سال‌های اولیه برای رشد بهینه مغز ضروری است. مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها به تغذیه مغز کمک می کند.