تکنیکهای برای پیاده روی سالم تر

۰۴ بهمن ۱۴۰۲ 0 سلامت
تکنیکهای برای پیاده روی سالم تر
پیاده روی یک ورزش عالی برای افراد در هر سن و توانایی است. برنامه پیاده روی خود را به تدریج شروع کنید و با عادت کردن به آن، طول و سرعت خود را افزایش دهید. پیشنهادات زیر ممکن است به شما کمک کند پیاده روی منظم را در سبک زندگی خود بگنجانید.
اگر مدتی است که مسافتی را طی نکرده اید، باید به آرامی شروع کنید. طول و سرعت پیاده روی خود را به تدریج افزایش دهید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه شروع و نحوه آماده شدن برای پیاده روی آورده شده است.

تکنیک های پیاده روی:گرم کردن 

 به آرامی شروع کنید، ابتدا چند تمرین گرم کردن و کشش انجام دهید.بلافاصله بعد از یک وعده غذایی بزرگ پیاده روی نکنید.

تکنیک های پیاده روی:فعالیت خود را به آرامی انجام دهید 

با 20 دقیقه پیاده روی شروع کنید و سپس به تدریج افزایش دهید. سعی کنید حداقل سه بار در هفته پیاده روی کنید.

تکنیک های پیاده روی:از تکنیک صحیح استفاده کنید

با سرعتی ثابت راه بروید، بازوهای خود را آزادانه بچرخانید و تا جایی که می توانید صاف بایستید. پاهای شما باید از پاشنه تا پنجه در حرکت چرخشی قدم بردارند.

تکنیک های پیاده روی:کفش و جوراب

جوراب نخی راحت و ضخیم بپوشید. کفش های معقول، راحت و سبک با ساپورت بهترین هستند.

تکنیک های پیاده روی:آب و هوا 

 در زمستان لباس گرم و سبک مناسب و در تابستان لباس خنک و راحت بپوشید. کرم ضد آفتاب و کلاه خود را فراموش نکنید.

تکینک های پیاده روی:آب 

قبل و بعد از پیاده روی آب بنوشید. در پیاده روی خود، به خصوص در هوای گرم، آب همراه داشته باشید.

تکنیک های پیاده روی:خنک شوید

مطمئن شوید که پس از یک پیاده روی سریع طولانی مدت خنک می شوید. چند تمرین کششی انجام دهید.

نکات پیاده روی برای کودکان

آمارها نشان می دهد که کودکان به طور فزاینده ای زندگی بی تحرکی دارند. پیشنهاداتی برای تشویق فرزندتان به لذت بردن از پیاده روی منظم عبارتند از:
  • با بازدید از برخی از مناطق دیدنی و فعالیت‌های سرگرم‌کننده، یا کمپینگ برای آخر هفت علاقه فرزندتان را به فعالیت‌های خارج از منزل افزایش دهید.
  • علاقه فرزندتان به طبیعت را از طریق کتاب‌ها و وب‌سایت‌ها تشویق کنید، سپس با «سفرهای صحرایی» دنبال کنید تا آنها بتوانند حیوانات یا گیاهان مورد علاقه‌شان را برای خودشان کشف کنند (و همزمان از مزایای سلامتی پیاده‌روی لذت ببرند).
  • یک پیاده روی خانوادگی منظم را برنامه ریزی کنید – این یک راه عالی برای انتقال عادات سالم به فرزندان و گذراندن وقت با هم و در عین حال تناسب اندام است.
  • هنگام پیاده روی با کودکان، مطمئن شوید که مسیر و مدت زمانی که برای پیاده روی می گذرانید، متناسب با سن آنها باشد. . به عنوان مثال، از یک کودک چهار ساله می توان انتظار داشت که تا 4 کیلومتر راه برود، با استراحت های فراوان.
  • عادت های خوب را زود شروع کنید. نوزادان و کودکان نوپا را با کالسکه خود به پیاده روی ببرید. با افزایش سن، آنها را تشویق کنید تا بخشی از مسیر را پیاده روی کنند.
  • به دنبال طبیعت گردی خودراهنما باشید که در بسیاری از پارک ها برپا شده است. بچه‌های کوچکتر از جستجوی پست شماره‌دار بعدی لذت می‌برند. بزرگترها می توانند با گیاهان و حیوانات پارک آشنا شوند و شاید عکس بگیرند یا تجربه خود را به روش های دیگر ثبت کنند.

نکات پیاده روی برای سالمندان

ورزش منظم با تحمل وزن می تواند تناسب اندام قلبی عروقی و استحکام استخوان ها را بهبود بخشد، چربی اضافی بدن را کاهش دهد و قدرت عضلانی را تقویت کند. پیاده روی یک شکل عالی از ورزش برای سالمندان است، زیرا تاثیر کم، رایگان و دارای فواید زیادی برای سلامتی دارد. پیشنهادات عبارتند از:
  • قبل از شروع هر برنامه تناسب اندام جدید، به پزشک خود برای معاینه پزشکی مراجعه کنید، به خصوص اگر اضافه وزن دارید، برای مدت طولانی ورزش نکرده اید یا از یک بیماری مزمن پزشکی رنج می برید.
  • غربالگری قبل از ورزش برای شناسایی افرادی با شرایط پزشکی استفاده می شود که ممکن است آنها را در معرض خطر بالاتری برای تجربه یک مشکل سلامتی در طول فعالیت بدنی قرار دهد. 
  • پیوستن به یک باشگاه پیاده روی مخصوص نیازها و گروه سنی خود را در نظر بگیرید.
  • راه اندازی یک کلوپ پیاده روی را با دوستان و همسایگان خود در نظر بگیرید.