فواید نوشیدن روغن زیتون در صبح

۲۱ دی ۱۴۰۱ 0 سلامت
فواید نوشیدن روغن زیتون در صبح
در سال‌های اخیر، مردم عموماً به سلامتی بیشتری اهمیت می‌دهند و بیشتر به منابع غذایی و کالری موجود در آنها و خواصی که سلامت ما را به هر طریقی افزایش می‌دهند، اهمیت می‌دهند.
این منجر به افزایش فروش «ابر غذاها» و مصرف روزانه برخی از غذاهای خاص شده است. بسیاری از افراد آنلاین نوشیدن آب لیمو به صورت روزانه، خوردن زنجبیل خام، خوردن یک قاشق چایخوری عسل و بله، نوشیدن روغن زیتون را هر روز صبح پیشنهاد می کنند. اما آیا واقعاً نوشیدن روغن زیتون توصیه خوبی است؟
بله، نوشیدن روغن زیتون در صبح ممکن است به حفظ سلامتی شما کمک کند.زیرا ثابت شده است که روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان است.  روغن زیتون می تواند برای کاهش وزن، برای پوست، گلو مفید باشد، حاوی مواد مغذی ضد التهابی است و فواید دیگری برای سلامتی دارد، اما نکات دیگری نیز وجود دارد که باید در مورد رژیم غذایی کلی خود به خاطر داشته باشید.
با این حال، مزایای روغن زیتون فرابکر ممکن است بسته به میزان سلامتی شما و میزان نوشیدنی شما برای بدن شما مفید نباشد.

آیا نوشیدن روغن زیتون در صبح مفید است؟

در حالی که ثابت شده است که مصرف روزانه روغن زیتون مفید است، هنوز سوالاتی در مورد بهترین زمان مصرف آن وجود دارد.
  • در حالی که برخی پیشنهاد می کنند که صبح بهتر است، برخی دیگر مصرف آن را در شب قبل از خواب بهتر است.
  • در حقیقت، هیچ تحقیق خاصی در مورد روند مصرف روغن زیتون در ساعات مختلف روز صورت نگرفته است.
  • همانطور که گفته شد، شکی نیست که روغن زیتون برای بدن شما بسیار مفید است و می تواند نقش اساسی در مصرف روزانه چربی های شما داشته باشد.
ما در زیر به فواید مختلفی که می تواند با مصرف روزانه روغن زیتون برای بدن شما به همراه داشته باشد، نگاهی خواهیم انداخت. با این حال، بهترین زمان از روز برای مصرف آن واقعاً به شما بستگی دارد.

هنگامی که با پزشک خود در مورد دفعات و مقدار روغن زیتونی که باید مصرف کنید بررسی کردید، بهتر می توانید تعیین کنید که چگونه باید آن را در روز خود بگنجانید.این که آیا آن را در صبح، شب، در غذا یا به عنوان نوشیدنی مصرف کنید کاملاً به بدن شما بستگی دارد.

وقتی روغن زیتون را با شکم خالی مصرف می کنید چه اتفاقی می افتد؟

مانند بسیاری از چیزها، نظرات متعددی در مورد بهترین زمان از روز برای نوشیدن روغن زیتون فرابکر وجود دارد، بنابراین بیایید نگاهی به فواید بالقوه نوشیدن آن در صبح با معده خالی داشته باشیم:

فواید روغن زیتون در صبح:کاهش التهاب

کسانی که پیشنهاد می کنند مصرف روغن زیتون فوق بکر باید با معده خالی باشد، معتقدند که با مصرف آن در صبح، به دستگاه گوارش خود کمک می کنید تا بیدار شود و بنابراین بهتر مواد مغذی موجود در سیستم خود را جذب می کند.
  • می تواند خطر ابتلا به سرطان در سیستم گوارش شما را کاهش دهد (در درجه اول به دلیل هیدروکسی کورتیزول)
  • در طول کاهش وزن کمک می کند (زیرا گرسنگی شما را کاهش می دهد)
بدون شک مصرف روغن زیتون فرابکر هر روز صبح می تواند بسیار مفید باشد. با این حال، اطلاعات بسیار کمی در مورد فواید مصرف آن با معده خالی در دسترس است.

آیا یک قاشق روغن زیتون در روز برای شما مفید است؟

بله، یک قاشق روغن زیتون در روز ممکن است واقعا برای سلامتی شما مفید باشد. همانطور که می دانید روغن زیتون فرابکر یکی از رایج ترین مواد در رژیم غذایی مدیترانه ای است.رژیم مدیترانه ای به طور گسترده ای به عنوان یکی از سالم ترین رژیم های غذایی در جهان شناخته می شود و به هیچ وجه به دلیل روغن زیتون است.مطمئناً نسبت به کره یا چربی حیوانی گزینه سالم تری برای روغن پخت و پز است، اما فواید بسیار دیگری نیز دارد.ثابت شده است که روغن زیتون از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری کرده و شانس طول عمر شما را افزایش می دهد.
برخی همچنین بر این باورند که روغن زیتون می تواند به رفع یبوست، تثبیت قند خون (که مخصوصاً برای مبتلایان به دیابت مفید است)، سلامت استخوان ها و موارد دیگر کمک کند.
با این حال، اگرچه تحقیقات زیادی در مورد فواید سلامتی روغن زیتون برای بدن انجام شده است، ادعاهای بسیاری نیز توسط شرکت ها و طرفداران ابداع شده است.
تمام ادعاهای مربوط به روغن زیتون ثابت نشده است. با این حال، از آنجایی که روغن زیتون سالم است و بخشی از یک رژیم غذایی بسیار متعادل است، هنوز دلایل زیادی برای مصرف خوشحال کننده روغن زیتون وجود دارد!

چه مقدار روغن زیتون باید در روز بنوشید؟

به منظور بهره مندی از مزایای سلامتی روغن زیتون، از جمله آنتی اکسیدان ها، توصیه کلی متخصصان این است که یک یا دو قاشق غذاخوری در روز برای نوشیدن اندازه گیری کنید.