چگونه انگور فشار خون را کاهش می دهد؟

۱۵ آذر ۱۴۰۱ 0 سلامت
چگونه انگور فشار خون را کاهش می دهد؟
فشار خون بالا یکی از شایع ترین عوامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی از جمله تصلب شرایین است. مطالعات اخیر نشان می دهد که انگور به طور بالقوه فشار خون را کاهش می دهد.
درمان‌های غیردارویی متعددی برای پیشگیری یا کاهش فشار خون بالا مورد مطالعه و موفقیت قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، رژیم غذایی DASH نشان داده است که مصرف منظم میوه و سبزیجات به طور قابل توجهی فشار خون را در افراد دارای فشار خون طبیعی و فشار خون بالا کاهش می دهد.
در سال های اخیر علاقه به یافتن عوامل طبیعی جدیدی که می توانند فشار خون را تعدیل کنند، افزایش یافته است. به عنوان مثال، انگور به عنوان یک منبع عالی از ترکیبات با اثرات مفید بر فشار خون رتبه بندی می شود.
پروآنتوسیانیدین ها، آنتوسیانین ها، فلاونول ها، فلاوانول ها، رسوراترول، اسیدهای فنولیک و پتاسیم ترکیباتی هستند که در انگور یافت می شوند و اعتقاد بر این است که تأثیر مثبتی بر فشار خون دارند.

چگونه انگور فشار خون را کاهش می دهد؟

پتاسیم:طبق تحقیقات، پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای حفظ فشار خون مناسب است. در مطالعات، مصرف کم این عنصر کمیاب با افزایش خطرات فشار خون بالا، بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است. 
مطالعه‌ای که در آتلانتا (ایالات متحده آمریکا) انجام شد، نشان داد کسانی که بیشترین پتاسیم را مصرف می‌کنند کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.

آنتی اکسیدان های طبیعی:طبق مطالعه‌ای که توسط دانشگاه میشیگان انجام شده است، مصرف زیاد انگور در روز می‌تواند با فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی در افرادی که از رژیم غذایی شور پیروی می‌کنند، مبارزه کند. به گفته محققان، این فواید به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در انگور سفید و قرمز است. محققان می گویند فلاونوئیدها به وفور در دانه ها، پالپ و پوست میوه وجود دارد، مطمئناً از جمله ترکیباتی هستند که تأثیر مثبتی بر فشار خون دارند.


تاثیر آب انگور در کاهش فشارخون

بر اساس مطالعات اخیر، نه تنها انگور فشار خون را کاهش می دهد، بلکه آب آن را نیز کاهش می دهد. در یک مطالعه در کره جنوبی، به گروهی از داوطلبان روزانه 5.5 میلی لیتر بر کیلوگرم وزن بدن آب انگور کنکورد داده شد. این به مدت 8 هفته به گروه دیگری به جای آن دارونما داده شد.در پایان مطالعه، افرادی که آب انگور دریافت کردند، کاهش فشار خون را تجربه کردند. 
مطالعه ای که در بوستون انجام شد، تأثیر آب انگور را بر روی 68 بیمار بررسی کرد. نتایج کاهش شبانه فشار خون را نشان داد.