فواید تغذیه سالم در سلامتی-۱

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ 0
فواید تغذیه سالم در سلامتی-۱
به همه ما گفته می شود حداقل یک بار در زندگی خود سالم تر غذا بخوریم. چه از طرف یک پزشک یا یکی از اعضای خانواده یا حتی یک دوست، به ما گفته می شود که باید به جایگزین های سالم روی بیاوریم. به ما گفته می شود که باید فست فود و غذاهای ناسالم را در رژیم غذایی خود با گزینه های مغذی تر و سبزتر جایگزین کنیم. اما چرا باید سالم غذا بخوریم؟ آیا تا به حال دلیل اینکه چرا باید به یک سبک زندگی سالم روی بیاوریم را زیر سوال برده ایم؟ در اینجا لیستی از 20 مزیت رمزگذاری غذاهای سالم در رژیم غذایی شما آورده شده است.

اهمیت تغدیه سالم:کاهش وزن

وقتی غذای سالم می خورید و مصرف غذاهای ناسالم را کاهش می دهید، بدن شما مواد مغذی بیشتری، سدیم کمتر و چربی های سالم برای خود فراهم می کند. رژیم های غذایی با پروتئین بالا از جمله تخم مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، گوشت، حبوبات، آجیل و لبنیات باعث کاهش چربی می شوند و به تقویت عملکرد متابولیک کمک می کنند.
رژیم غذایی سالم

اهمیت تغدیه سالم:سلامت قلب 

تغذیه سالم می تواند به کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند. خطر ابتلا به فشار خون بالا و همچنین دیابت را کاهش می دهد. رژیم های غذایی پر از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، ماهی، مرغ و روغن نباتی از جمله غذاهایی هستند که به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک می کنند.
فواید تغذیه سالم

اهمیت تغدیه سالم:تقویت استخوانها

کلسیم برای حفظ سلامت استخوان ها مورد نیاز است. ویتامین D برای جذب کلسیم در بدن لازم است. منابع خوب کلسیم شامل غذاهای لبنی، سبزیجات برگ سبز، دانه های سویا، توفو، آجیل، نان و ماهی است. ویتامین D از طریق مکمل ها به دست می آید.
نقش تغذیه سالم

اهمیت تغدیه سالم:افزایش طول عمر

این یک واقعیت علمی شناخته شده است که تغذیه سالم به افزایش طول عمر کمک می کند و به زندگی طولانی تر کمک می کند. تغذیه سالم به سلامت کلی روحی و جسمی کمک می کند و در نتیجه به طول عمر کمک می کند. غذاهای کمک کننده در این زمینه عبارتند از: سبزیجات سالاد، آجیل، دانه ها، انواع توت ها، انار، لوبیا، قارچ، و سبزیجات چلیپایی مانند کلم، کلم بروکلی و ....
تغذیه سالم

اهمیت تغدیه سالم:پیشگیری و کنترل دیابت

کربوهیدرات ها دلیل قند خون شما هستند. تغذیه سالم می تواند منجر به جذب آهسته قندها و کاهش سطح قند خون شود. تغدیه سالم به پیشگیری از دیابت کمک می کند. با این حال، اگر فردی قبلاً دیابت دارد، چه نوع 1 یا نوع 2، می تواند از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کند. پرهیز از مصرف فست فودهای شیرین و چرب، محدود کردن گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده و انتخاب آب به جای سایر نوشیدنی‌ها،می تواند رزیم مناسبی برای دیابتی ها تلقی شود. خوردن غلات کامل و محصولات آنها، شکلات تلخ و سبزیجات سبز به مدیریت، کنترل و حتی پیشگیری از دیابت کمک می کند.
اهمیت تغذیه سالم