غذاهای مفید برای کاهش وزن-2

۲۱ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای کاهش وزن-2

رژیم غذایی کاهش وزن:سیب زمینی آب پز

چندین خاصیت سیب زمینی را به غذای مناسب برای کاهش وزن تبدیل می کند. مقدار زیادی از مواد مغذی در آنها وجود دارد.سیب زمینی دارای مقدار زیادی پتاسیم است که نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد. خوردن سیب زمینی سفید آب پز به طور خودکار احساس سیری در شما ایجاد می کند. 
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن:ماهی تن

ماهی تن ماهی کم چربی است که درصد چربی زیادی ندارد. ماهی تن غذای کم کالری با پروتئین بالا است. بدنسازان و مدلینگ ها ماهی تن را بیشتر از هر غذایی در رژیم غذایی خود ترجیح می دهند. به این نکته توجه کنید ماهی در آب کنسرو شده باشد نه در روغن 
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن:لوبیا و حبوبات 

عدس، لوبیا سیاه، لوبیا قرمز و برخی دیگر از لوبیاها برای کاهش وزن مفید هستند.  این دانه ها حاوی درصد بالایی از پروتئین و فیبر  هستند. 
زژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن:سوپ ها

اگر افراد مواد غذایی با چگالی انرژی کم مصرف کنند، به طور خودکار کالری کمتری می خورند. این ماده غذایی مانند میوه ها و سبزیجات درصد زیادی آب در خود دارد.مطالعات انجام شده نشان می دهد که اگر مواد غذایی جامد خود را با سوپ جایگزین کنید، به طور طبیعی کالری دریافتی شما کاهش می یابد و میل شما به  خوردن غذا متوقف می شود.

رژیم غذایی کاهش وزن: پنیر کوتاژ یا پنیر کاتیج (Cottage cheese) 

لبنیات سرشار از پروتئین هستند. در این میان پنیر  کوتاژ یا پنیر کاتیج (Cottage cheese)  در صدر فهرست قرار دارد. پنیر کوتاژ یا پنیر کاتیج (Cottage cheese) یک پنیر سفید و نرم است که به آن پنیر کلبه هم می‌گویندبه طور کامل حاوی پروتئین با مقدار کمتر کربوهیدرات و چربی است. اگر به طور منظم مقدار زیادی پنیر گدا مصرف کنید، مصرف پروتئین شما افزایش می یابد. کلسیم به تقویت فرآیند چربی سوزی کمک می کند و لبنیات از این نظر حاوی مقدار زیادی کلسیم هستند.
رژیم غذایی سالم