آیا خوردن آب میوه هر روز برای بدن مفید است؟

۰۸ بهمن ۱۴۰۲ 0 آشپزی
آیا خوردن آب میوه هر روز برای بدن مفید است؟
مطالعات محققان نشان می دهد مصرف آب میوه در حد اعتدال می تواند سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد و به پیشگیری از بیماری های مزمن کمک کند. با این حال، ممکن است تعجب کنید که نوشیدن روزانه آب میوه می تواند منجر به پیامدهای نامطلوب سلامتی شود. محققان می گویند: «مصرف روزانه آب میوه ممکن است سطح قند خون را افزایش دهد، کل کالری مصرفی در روز را افزایش دهد، به افزایش وزن و افزایش خطر پوسیدگی دندان کمک کند.
اثرات سلامتی نوشیدن روزانه آب میوه بسته به مواد تشکیل دهنده و نوع آب میوه متفاوت خواهد بود.محققان می گویند: هنگام انتخاب آبمیوه از پیش بسته بندی شده، آبمیوه ای را انتخاب کنید که کمترین مواد را برای تازگی داشته باشد. برخی از آب میوه ها دارای مواد نگهدارنده، رنگ و طعم دهنده مضری هستند.

 آیا نوشیدن هر روز آب میوه سالم است؟

در حالی که بیشتر آبمیوه ها مقداری ارزش غذایی (مانند ویتامین C، پتاسیم) را ارائه می دهند، اما به اندازه کافی برای مصرف روزانه آن را تامین نمی کنند. چون آب میوه سرشار از قند و کالری است و فیبر ندارد. یک گزینه بهتر برای استفاده از  میوه ها، خوردن میوه تازه به شکل کامل آن است. میوه تازه حاوی فیبر رژیمی است که با کاهش میزان بیماری های قلبی عروقی و چاقی مرتبط است.

 کدام آب میوه سالم ترین است؟

سالم ترین آبمیوه برای انتخاب، آب میوه 100٪ است. در صورت امکان، آب میوه 100% حاوی پالپ بنوشید. محققان می گویند "پالپ محتوای فیبر آب میوه را افزایش می دهد و به بدن کمک می کند سطح قند خون را بهتر مدیریت کند."


 آیا خوردن آب میوه با معده خالی اشکالی ندارد؟

اگر از نوشیدن آب در حد اعتدال لذت می برید، سعی کنید بعد از وارد شدن مقداری غذا به معده، آن را مصرف کنید.محققان می گویند: نوشیدن آب با معده خالی ممکن است باعث افزایش قند خون شود. افزایش مزمن قند خون می تواند باعث مشکلات سلامتی و افزایش خطر ابتلا به دیابت شود.