آیا دارچین در قهوه باعث کاهش وزن می شود؟

۲۸ آبان ۱۴۰۱ 0 سلامت
آیا دارچین در قهوه باعث کاهش وزن می شود؟
تحقیقات نشان می دهد که دارچین موجود در قهوه برای رژیم غذایی مفید است. اضافه کردن دارچین در قهوه متابولیسم شما را تسریع می کند و در عین حال منجر به کاهش وزن سریعتر و پایدارتر می شود. افزودن دارچین در قهوه از افزایش ناگهانی قند جلوگیری می کند و از گرسنه ماندن بلافاصله بعد از صبحانه جلوگیری می کند.
دارچین موجود در قهوه سرعت تخلیه معده بعد از غذا را کاهش می دهد. همه اینها به این معنی است که قرار دادن کمی دارچین در قهوه خوب است .
برای دریافت کالری کمتر، فقط شکری را که در قهوه می ریزید با دارچین جایگزین کنید. این مقدار می تواند تا 70 کالری در هر فنجان ذخیره کند. برخی از مطالعات علمی ادعا می کنند که نصف قاشق چای خوری دارچین در روز فواید بسیاری دارد. سطح گلوکز خون و همچنین تری گلیسیرید و کلسترول LDL را کاهش می دهد. دارچین سیستم ایمنی را تقویت می کند، سفتی عضلات را کاهش می دهد، با التهاب سیستم گوارش مقابله می کند و عملکرد مغز را افزایش می دهد.

موارد منع مصرف دارچین چیست؟

دارچین حاوی کومارین است که می تواند برای کبد و کلیه ها سمی شود. پس مراقب باشید زیاد غذا نخورید. در دوزهای بالا نیز می تواند انقباضات رحمی را تحریک کند و به همین دلیل در بارداری استفاده نمی شود. مراقب اسانس آن باشید که می تواند باعث اختلالات روده، افزایش تعداد تنفس و تعریق شود.

چه مقدار پودر دارچین می توانید در روز بخورید؟

کارشناسان توصیه می کنند که از 3 گرم در روز تجاوز نکنید. اگر چه دارچین فواید زیادی برای بدن به همراه دارد، اما مصرف بیش از حد آن می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در سیستم گوارشی شود. استفاده زیاد از دارچین می تواند با جذب برخی داروها تداخل منفی داشته باشد. به ویژه NSAID ها و دیابت.