خواص درمانی ترخون-۱

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
خواص درمانی ترخون-۱
ترخون که به نام استراگون نیز شناخته می شود، گیاهی چند ساله است که بومی اوراسیا و مناطق شمالی آمریکای شمالی است. این گیاه، که می تواند به ارتفاع چهار تا شش فوت برسد، می تواند به سرعت از طریق ریشه های ریزوم پخش شود. ترخون فواید زیادی برای سلامتی دارد،  از تامین آنتی اکسیدان ها تا تقویت رشد عضلات و کمک به هضم غذا. ترخون را می توان در غذاهای پخته و سرخ شده استفاده کرد و یا در آب خیسانده و به شکل دمنوش استفاده کرد.

خواص ترخون:خنثی سازی رادیکال های آزاد در بدن

رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی در بدن هستند که محصولات جانبی اتم‌های اکسیژن و نیتروژن هستند. این مولکول‌های تخصیص نیافته می‌توانند رشد طبیعی سلول را مختل کنند و سلول‌ها را به سمت بیماری سوق دهند. برگ‌های ترخون این رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند و باعث می‌شوند به طور طبیعی توسط بدن دفع شوند.

خواص ترخون: سلامتی قلب و عروق 

برگ های ترخون دارای سطح بالایی از پتاسیم هستند، ماده ای که برای ضربان منظم قلب شما ضروری است. پتاسیم همچنین برای عملکرد مناسب کبد و کلیه ضروری است.  برگ‌های ترخون خام دارای خواص ضدالتهابی هستند که می‌تواند به حفظ رگ‌های خونی شما از پلاک‌های گرفتگی عروق کمک کند.

خواص ترخون: کاهش قند خون

برگ های ترخون سرشار از ترکیبات پلی فنلی و فیبر غذایی هستند که هر دو به کنترل ترشح قند (گلوکز) در بدن کمک می کنند و در نتیجه به شما کمک می کنند تا از افزایش و کاهش سطح قند خون جلوگیری کنید. این نه تنها برای افراد مبتلا به دیابت ضروری است، بلکه می تواند به جلوگیری از نوسانات خلقی در افرادی که این بیماری مزمن را ندارند، کمک کند.

خواص ترخون:کاهش احتباس آب 

ترخون به عنوان یک ادرارآور طبیعی عمل می کند و به کاهش احتباس آب کمک می کند. این می تواند شما را از احساس نفخ در تابستان یا زمانی که زنان نزدیک به چرخه قاعدگی خود هستند، باز دارد. برای بهترین نتیجه آن را به عنوان چای مصرف کنید. به خاطر داشته باشید که ترخون برای کسانی که باردار و شیرده هستند توصیه نمی شود.
فواید ترخون

خواص ترخون:از بین رفتن بوی بد بدن

اسانس ترخون، اوژنول، برای از بین بردن بوی بد بدن و دهان مفید است. همچنین برای از بین بردن میکروب های روی پوست می تواند به شما کمک کند.
فواید ترخون برای سلامتی