مزایای کاشت درخت

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ 0 عمومی
مزایای کاشت درخت
کاشت درخت در منطقه شما واقعاً یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای حفظ محیط زیست انجام دهید.درختان به یک محیط سالم و ایمن کمک می کنند و برای جوامع و مردم سالم ضروری هستند.

فواید زیست محیطی کاشت درخت

کاشت درخت یکی از جذاب ترین و دوستدار محیط زیست ترین فعالیت هایی است که می توانید برای بهبود محیط زیست محلی و سیاره ما در آن شرکت کنید.
درختان نقش مهمی به عنوان تامین کننده غذا، چوب، سرپناه، سایه، زیبایی زیبایی، و کمک های زیست محیطی مانند حفاظت از آب، حفظ خاک، بهبود آب و هوا، بهبود کیفیت هوا و حمایت از حیات وحش ایفا می کنند.
درختان برای محیط زیست خوب هستند و جنگل زدایی برای سیاره مضر است، اما ممکن است از تمام فوایدی که درختان برای موجودات دارند شگفت زده شوید.
کاشت درخت در منطقه شما واقعا یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای حفظ محیط زیست انجام دهید.درختان به یک محیط سالم و ایمن کمک می کنند و برای جوامع و مردم سالم ضروری هستند.

اهمیت درختان برای محیط زیست

مزایای بسیاری وجود دارد که درختان برای محیط زیست ما فراهم می کنند تا سیاره زمین ما را به مکانی امن تر و سالم تر برای زندگی تبدیل کند، از جمله:

درختان به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک می کنند

درختان فواید بسیاری را برای موجودات زنده هر روز به ارمغان می‌آورند، پرندگان و حیات وحش را جذب می‌کنند، سایه‌ای خنک ایجاد می‌کنند، بادهای سرد زمستان را مسدود می‌کنند، هوا را فیلتر می‌کنند، آب ما را تمیز می‌کنند، از فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند و به خانه‌ها و جوامع ما برکت و زیبایی می‌بخشند.
درختان با برداشتن دی اکسید کربن از جو و ذخیره آن در چوب آن در فرآیندی به نام «جذب کربن»، غلظت گازهای گلخانه‌ای را در جو کاهش می‌دهند و این از تغییرات آب و هوایی جلوگیری می‌کند.
درختان همچنین آلودگی و گرمایش زمین را کاهش می دهند، زیرا آنها ریه های کره زمین هستند.

درختان به تنوع زیستی کمک می کنند

درختان گونه‌های اصلی اصلی هستند زیرا به منبع غذایی و زیستگاه طبیعی حیات وحش تبدیل می‌شوند - بسیاری از حشرات، قارچ‌ها و سایر حیات‌وحش‌ها برای بقا به انواع خاصی از درختان وابسته هستند.
درختان از میوه ها، برگ ها و گل هایشان غذای پروانه ها و پرندگان را تامین می کنند. پرندگان اغلب بچه های خود را در لانه های روی درخت بزرگ می کنند و از شکارچیان پنهان می شوند زیرا درخت را پناهگاهی برای خود می دانند، بنابراین وقتی ناپدید می شوند، کل اکوسیستم ها می توانند تخریب شوند.
در مورد شاخه های یک درخت بزرگ، آنها تکیه گاهی برای گیاهان بالارونده مانند: سرخس و غیره تشکیل می دهند، بنابراین کاشت درختان باعث دسترسی بیشتر به حیات وحش می شود.
درختان همچنین به طبیعت زیبایی می بخشند، ارتباط انسان با طبیعت را افزایش می دهند و به او آرامش می بخشند، به خصوص که رنگ سبز باعث آرامش و کاهش استرس و به حداقل رساندن آلودگی می شود.

درختان دمای شهر را کاهش می دهند

درخت به صرفه جویی در انرژی کمک می کند و این یک مزیت اقتصادی بزرگ است، زیرا رشد سه درخت در اطراف خانه تا 50 درصد نیاز به کولر گازی را کاهش می دهد و به همین دلیل است که درخت یک تهویه کننده طبیعی است.
همچنین یک درخت اثر خنک کنندگی ایجاد می کند که برای ده اتاق کافی است که احساس طراوت می دهد و در مقابل انرژی مورد نیاز را در زمستان کاهش می دهد زیرا به عنوان بادشکن عمل می کند و این به نوبه خود باعث کاهش مصرف سوخت و ایجاد آلودگی می شود. کنترل آسان تر است زیرا مصرف انرژی را کاهش می دهد.
درخت به کاهش دمای هوا کمک می کند زیرا برخی از اشعه های خورشید را مسدود می کند که باعث افزایش احساس خنکی و طراوت می شود به خصوص هنگامی که آب از سطح برگ های درختان تبخیر می شود و این به کاهش دمای هوا کمک زیادی می کند. زیرا درخت به عنوان یک تهویه مطبوع طبیعی عمل می کند.
 از آنجایی که میزان تبخیر از یک درخت معادل اثر خنک کنندگی ده دستگاه تهویه مطبوع به اندازه اتاق است که بیست ساعت در روز کار می کنند.همچنین سایه درخت به جلوگیری از اشعه خورشید در تابستان کمک می کند و از ورود آن به خانه جلوگیری می کند.

درختان به پاکسازی هوا کمک می کنند

درختان گازهای مضر را از جو حذف می کنند، از گرم شدن کره زمین و اثر گلخانه ای جلوگیری می کنند و با کاهش دمای بیرون به بهبود کیفیت هوا کمک می کنند.
 درخت به کاهش نسبت گرد و غبار، دود و گرده در هوا کمک می کند. سطح گرد و غبار موجود در هوای اطراف درخت 75 درصد کمتر از گرد و غبار در مکان های برهنه است.
این درخت همچنین بوها و گازهای آلاینده (دی اکسید کربن، مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، آمونیاک، سرب، ازن و دی اکسید نیتروژن) را جذب می کند و با به دام انداختن ذرات هوا بر روی برگ ها و پوست درخت خود، آن ها را فیلتر می کند و در مقابل، آزاد می کند. اکسیژن، به عنوان یک درخت بزرگ می تواند برای چهار نفر در روز اکسیژن تامین کند.

درختان با کاهش سرعت باد از خانه شما محافظت می کنند

محافظت از خانه در برابر بادهای شدید از لحظه کاشت درخت شروع می شود. درختان به عنوان بادشکن بسیار موثر هستند و برای به حداقل رساندن آسیب به خانه های شما از بادهای شدید و طوفان ضروری هستند، اما انتخاب گونه و محل کاشت شما باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.
درخت همیشه سبز به کاهش سرعت باد کمک می کند و همچنین از سر و صدا جلوگیری می کند. برگ ها و شاخه های درخت به جذب صدا و جلوگیری از پخش شدن امواج آن کمک می کند و این به کاهش 50 درصدی صدای بزرگراه ها کمک می کند به خصوص درختان همیشه سبز که به طور کلی صدا را کاهش می دهند.

درختان محیط شهری را بهبود می بخشند

درختان نقش مهمی در سالم‌تر کردن و پایدار کردن شهرها و ایجاد زیستگاه، غذا و حفاظت مناسب برای گیاهان و حیوانات دارند.درختان فیلترهای عالی برای آلاینده های شهری و ذرات ریز هستند، آنها با افزایش در دسترس بودن سایه به کاهش دمای اطراف شهر کمک می کنند.
درختان همچنین کیفیت آب و هوا را بهبود می بخشند زیرا آلاینده ها را جذب می کنند، گرد و غبار و ذرات ریز را مهار می کنند، اکسیژن تولید می کنند و سطح فرسایش ازن را کاهش می دهند.

درختان کیفیت زندگی را بهبود می بخشند
درختان بخش واقعاً زیبایی از محیط طبیعی هستند، اما همچنین ماشین‌های کارآمدی شگفت‌انگیزی هستند – که دائماً برای تبدیل زمین به سیاره‌ای سالم‌تر کار می‌کنند.

درخت به طور کلی به بهبود محیط زیست کمک می کند و این بر زندگی افراد تأثیر می گذارد زیرا سلامت آنها را افزایش می دهد.

درختان با تامین اکسیژن، تمیز کردن هوا، حفظ آب، حفظ خاک، بهبود اثرات تغییرات آب و هوایی، حمایت از حیات وحش و تبدیل جهان به مکانی زیبا، کیفیت زندگی را بهبود می بخشند، زیرا با سبزی برگ ها و میوه ها زیبایی را به ارمغان می آورند.