کدام مواد غذایی سرشار از آهن هستند؟(۳)

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ 0 سلامت
کدام مواد غذایی سرشار از آهن هستند؟(۳)

مواد پروتینی حاوی آهن:جگر 

جگر گاو بسیار مغذی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. جگر حیوانی مانند جگر گاو علاوه بر مشخصات ویتامینی عالی، سرشار از مواد معدنی مانند روی، آهن، فسفر، سلنیوم و مس است. روی از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. علاوه بر پروتئین، سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها است که آن را به یکی از مزایای سلامتی کبدی که با علف تغذیه می‌شود تبدیل می‌کند.


گیاهان حاوی آهن:دانه کدو تنبل

دانه های کدو تنبل و کنجد منبع مناسبی از چربی های سالم، منیزیم و سایر مواد مغذی هستند که از سلامت قلب و استخوان حمایت می کنند. آنها همچنین سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع و آنتی اکسیدان هایی مانند سلنیوم و بتاکاروتن هستند. تخمه کدو حاوی منیزیم است که برای تشکیل استخوان ضروری است.


صیفی جات حاوی آهن:سیب زمینی پخته

. فیبر موجود در سیب زمینی پخته به هضم غذا و ویتامین ها کمک می کند.


سبزیجات حاوی آهن:اسفناج و کلم پیج

سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم پیچ و کلم سبز از جمله مغذی‌ترین سبزیجات، سرشار از آهن و ویتامین هستند که به حفظ سلامتی شما و ایجاد تعادل مناسب در رژیم غذایی شما کمک می‌کنند. اینها منابع اصلی آهن هستند که به توسعه متعادل کمک می کنند.


گیاهان حاوی آهن: پونه کوهی خشک شده

پونه کوهی معمولاً در مقادیر کم استفاده می شود، حاوی چندین ماده مغذی حیاتی است. تحقیقات برخی از مزایای بالقوه چشمگیر را نشان داده است، از کمک به مبارزه با باکتری ها تا کاهش التهاب.