فواید انگور برای پروستات

۲۸ آبان ۱۴۰۱ 0 سلامت
فواید انگور برای پروستات
اخیراً چندین مطالعه برای درک اینکه آیا انگور برای پروستات مفید است یا خیر انجام شده است. در واقع، تحقیقات دیگر ارتباط بین بروز سرطان پروستات و رژیم غذایی را نشان داده است.سال ها تحقیق به این درک منجر شده است که پلی فنول ها دارای اثرات ضد تکثیر و آنتی اکسیدانی بر روی سلول های سرطان پروستات هستند. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های طبیعی هستند که در گیاهان یافت می شوند.
انگور برای پروستات مفید است زیرا حاوی این ترکیبات به خصوص در پوست است. این میوه نه تنها حاوی ترکیباتی است که تأثیر مثبتی بر سلامت پروستات دارد. همانطور که خواهیم دید، دانه های انگور نیز اثرات مفیدی بر پروستات دارند.
پودر عصاره انگور که حاوی مخلوطی از پلی فنل های مختلف است می تواند به عنوان یک داروی طبیعی پتانسیل خوبی داشته باشد. این عصاره از هفت فلاونوئید شامل رسوراترول و سه آنتوسیانیدین تشکیل شده است. 
در یک مطالعه از پودر عصاره انگور استفاده شد که اثرات ضد سرطانی را در رده های سلولی سرطان پروستات نشان داد. 
عصاره هسته انگور (GSE)، که به طور فعال به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است، نشان داده شده است که دارای ظرفیت های آنتی اکسیدانی قوی، فواید قلبی و فعالیت های پیشگیری از سرطان است.
در این مورد، انگور از طریق اثر آنتوسیانین ها برای پروستات مفید است. آنتوسیانین ها دسته ای از ترکیبات فلاونوئیدی هستند و رنگ های محلول در آب هستند. آنتوسیانین های پوست انگور به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی خود به خوبی شناخته شده اند.