آیا می توانید پوست انجیر را بخورید؟

۰۱ آبان ۱۴۰۱ 0 عمومی
آیا می توانید پوست انجیر را بخورید؟
 انجیر میوه‌ای کاملاً شیرین است، اما وقتی به‌طور کامل با پوست خورده شود، می‌تواند باعث ایجاد سوزن سوزن شدن خفیف در زبان شود. اگر این اولین بار است که آن را تجربه می کنید، این احساس ممکن است نگران کننده به نظر برسد.
اگرچه افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند پوست انجیر کنده شود، اما پوست آن کاملاً خوراکی است بنابراین می توانید با خیال راحت آن را بخورید. با وجود این، برخی از افراد بافت آن را دوست ندارند.
ساده ترین و سریع ترین راه برای لذت بردن از این میوه ها این است که ساقه آن را بردارید و انجیر خام را گاز بگیرید.

پوست انجیر چه مزه ای دارد؟

در حقیقت، پوست نسبتاً نازک است و طعم آن با خود میوه تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوتی که ممکن است هنگام خوردن پوست انجیر متوجه شوید طعم شیرین آن است که ممکن است کمی ملایم تر از مغز میوه باشد.احساس سوزن سوزن شدنی که برخی افراد هنگام خوردن پوست آن تجربه می کنند به دو عامل مربوط می شود:
به صدها تار موی ریز که پوست انجیر را می پوشاند
 فیسین آنزیمی است که در لاتکس وجود دارد و قادر به تجزیه پروتئین ها است. احتمالاً احساس سوزن سوزن شدن روی زبان نیز به دلیل همین فرآیند است که هنگام خوردن پوست انجیر فعال می شود. که کاملا بی خطر است.
همچنین همه انجیرها این حس را ایجاد نمی کنند. بنابراین پوست انجیر نه تنها با خوردن میوه خشک بلکه از راه های دیگر نیز خورده می شود.

پوست انجیر خوراکی است

مصرف پوست انجیر:پخته شده

اگر از جمله کسانی هستید که قبل از خوردن انجیر را پوست می‌کنید، پوست آن را دور نریزید. از آنجایی که پوست انجیر خورده می شود، می توانید آن ها را با مقداری روغن روی سینی فر قرار دهید و در فر بپزید تا ترد شوند. برای طعم دادن به آن ها می توانید شکر و دارچین اضافه کنید.به این ترتیب یک میان وعده خوشمزه درست کرده اید که می توان آن را مانند چیپس سیب زمینی خورد.

مصرف پوست انجیر:سالاد

می‌توانید از پوست‌های آن استفاده کنید و خرد شده را به سالاد اضافه کنید تا کمی شیرینی به آن اضافه شود. همچنین می توانید آنها را سرخ کرده و خرد کنید تا تردی به سالادتان اضافه شود.

مصرف پوست انجیر:مربا

پوست انجیر سرشار از پکتین است، ترکیبی که برای غلیظ شدن سریع مربا و مارمالاد مفید است. به همین دلیل می توانید از آنها برای تهیه مربای خوشمزه انجیر استفاده کنید. همچنین می توانید پوست ها را در پخت و پز با تفاله میوه ای که برای مربا انتخاب کرده اید مخلوط کنید.