غذاهای مفید برای کاهش وزن-۳

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ 0 سلامت
غذاهای مفید برای کاهش وزن-۳

رژیم غذایی کاهش وزن:آووکادوها

بیشتر میوه ها دارای درصد کربوهیدرات بالایی هستند، اما آووکادو حاوی چربی های سالم است. آنها را از این لحاظ منحصر به فرد می کند. چربی اسید اولئیک تک غیراشباع است، همان چیزی که در روغن زیتون دریافت می کنیم. همراه با چربی، چگالی انرژی و آب کافی دارد. آنها را می توان در سالاد سرو کرد که طعم غذای شما را افزایش می دهد.


رژیم غذایی کاهش وزن:سرکه سیب 

محبوبیت سرکه سیب در جامعه سلامت طبیعی غیر قابل تعریف است. به خصوص برای چاشنی هایی مانند سس استفاده می شود. مطالعات نشان می دهد که سرکه به کاهش وزن کمک می کند. بسیاری از مردم آن را در آب رقیق کرده و محلول را می نوشند. اگر روزانه 15 یا 30 میلی لیتر سرکه به مدت 12 هفته مصرف شود، می توانید حدود 1.5 کیلوگرم وزن کم کنید.
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن:آجیل 

آجیل مقدار زیادی چربی دارد، اما با این حال، وزن را افزایش نمی دهد.ولی آجیل ها یک نوع میان وعده عالی است که حاوی مقادیر مساوی پروتئین، فیبر و چربی های سالم است. تحقیقات نشان می دهد که خوردن آجیل متابولیسم را بهبود می بخشد و می تواند به کاهش وزن کمک کند. آجیل را زیاد مصرف نکنید زیرا کالری بالایی دارند.
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن: غلات کامل 

جو دوسر، برنج قهوه ای و کینوا برخی از غلات هستند که سالم هستند. فیبر و مقدار مناسب پروتئین در آنها وجود دارد. جو دو سر حاوی بتا گلوکان و فیبرهای محلول برای بهبود سرعت متابولیسم است. هر دو نوع برنج قهوه ای و سفید دارای مقدار قابل توجهی نشاسته هستند. 
رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی کاهش وزن: فلفل تند

فلفل چیلی حاوی ماده ای به نام کپسایسین(capsaicin) است که به تسریع فرآیند چربی سوزی کمک می کند و اشتها را تا حد زیادی کاهش می دهد. به این ترتیب می تواند به عنوان یک رژیم لاغری بسیار مفید باشد. فلفل چیلی یکی از موادغذایی رایج برای بسیاری از مکمل های کاهش وزن است. با این حال، گنجاندن آن در رژیم غذایی بر افرادی که به خوردن غذاهای تند عادت داشتند تأثیری نخواهد گذاشت، زیرا در بدن آنها تحمل نسبت به فلفل چیلی ایجاد شده است.
رژیم غذایی سالم