نکته های فنگ شویی اتاق نشیمن-1

۱۴ مرداد ۱۴۰۱ 0 دنیای مد
نکته های  فنگ شویی اتاق نشیمن-1
به طور کلی محیط زندگی شما تأثیر مستقیمی بر سلامت کلی شما دارد. به همین دلیل، ساختن خانه ای که احساس تعادل و نشاط داشته باشد، بسیار مهم است . در ابتدا ما اتاق نشیمن را برای تغییر چیدمان با هم بررسی می کنیم
فینگ شویی روشی است که از چینیان باستان نشات گرفته است آنان معتقد بودند نیروی مثبتی با نحوه چیدمان اجسام در فضا مرتبط است.  مثلا  چیدمان مبلمان در اطراف شومینه، فنگ شویی آسانی  است که به جریان بهتر فضای شما کمک می کند.

فنگ شویی اتاق نشمین: اتاق استراحت یا سرگرمی

اتاق‌های نشیمن برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند - برخی از آنها مکان‌هایی دنج برای استراحت پس از یک روز کاری طولانی هستند، برخی دیگر با در نظر گرفتن سرگرمی طراحی شده‌اند. و در حالی که ممکن است رنگ‌ها، چیدمان و دکور اتاق را با هدف کلی آن تطبیق دهید، به خاطر داشته باشید که اتاق باید به عنوان یک مکان تجمع در نظر گرفته شود، خواه فقط برای خانه شما باشد یا مهمانان. 
اگر مهمانان اغلب به خانه شما سر می زنند، متخصصان معتقدند از رنگ های تند استفاده کنید و برای کسانی که سبک زندگی آرام تری دارند، رنگ های آرام بخش را پیشنهاد می دهند. "اگر اتاق نشیمن پر جنب و جوش است و اغلب برای سرگرمی استفاده می شود، اضافه کردن نکاتی از رنگ های پرانرژی مانند زرد و نارنجی مناسب است. اگر اتاق نشیمن شما در درجه اول برای استراحت در پایان روز استفاده می شود، پس یک رنگ آرام و ملایم است. پالت مناسب تر خواهد بود."


فنگ شویی اتاق نشمین:عناصر فنگ شویی

فنگ شویی از پنج عنصر زمین، چوب، آتش، فلز و آب برای توصیف دنیای فیزیکی و انرژی اطراف ما استفاده می کند. متخصصان می گویند«برای ایجاد یک محیط هماهنگ، تعادل بین پنج عنصر مهم است. شما می توانید این کار را با دکور خود انجام دهید یا "به شکلی ظریف به روش های دیگر با قصد نمایش داده شود." به عنوان مثال،  برای نشان دادن عنصر آتش در اتاق نشیمن خود از زنگ قرمز استفاده کنید.


فنگ شویی اتاق نشمین:انتخاب رنگها و بافت ها

 شما همیشه باید رنگ هایی را انتخاب کنید که به طور طبیعی به آنها علاقه دارید، پالت های مختلفی وجود دارد، از رنگ های خنثی گرم تا خاکستری های تند، شکل ها و بافت های خاصی وجود دارد که باید هنگام انتخاب مبلمان مراقب آنها باشید. 
زمین: مبلمان کم، مربع یا مستطیل برای زمین کردن فضا، رنگ های زمینی گرم مانند قهوه ای، طلایی، زرد و خاک رس. الگوهای هندسی؛ مواد سفالی و چینی
چوب: بلند، خطوط عمودی؛ سایه های سبز؛ الگوهای گیاهی و گلی؛ گیاهان زنده؛ مبلمان بلند
آتش: اشکال مثلثی؛ مواد چرمی؛ چاپ حیوانات؛ روشنایی و شمع؛ اشیاء سیخ دار و هنر انتزاعی
فلز: اشکال گرد و قوس؛ رنگ های متالیک از رنگ های سفید تا نقره ای یا خاکستری. پارچه های براق؛ و الگوهای دایره
آب: اشکال نامنظم و منحنی. بلوز اقیانوس مانند که از روشن تا تاریک را در بر می گیرد. مواد یا پارچه های رنگین کمانی و بازتابنده

فنگ شویی اتاق نشمین:حس یکپارچه از جریان ایجاد کنید

به راحتی در اتاق نشیمن قدم بزنید یا فضایی جذاب و عاری از شلوغی را حفظ کنید. متخصصان می‌گویند: «اگر برای دور زدن تکه‌های مبلمان زیاد چرخ می‌زنید، یا می‌بینید که بین صندلی‌ها فشرده می‌شوید، چیدمان شما خیلی فشرده است. "فضا را باز کنید و احتمالاً یک یا دو تکه مبلمان را بردارید تا جریان Qi را افزایش دهید."